PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31335}
8,0 37 728
ocen
8,0 10 1 37728
8,5 27
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

dawno ogladałem

użytkownik usunięty

ale na samo wspomnienie to się uśmiecham.Chaplin zrobił coś niebywałego!Nie wiem czy ktoś inny miałby odwagę na zrobienie takiej karykatury z dyktatora Hitlera.Cały świat żył w obawie przed szaleńcem-a Chaplin sobie z niego zadrwił.Sam Adolf po obejrzeniu tego filmu wpadł w taką furię,że Chaplin stał sie osobistym wrogiem fuhrera.Dlatego polubiłem ten film i wielką przyjemnością obejrzę go powtórnie.

Zgadzam się, to co zrobił Chaplin to mistrzostwo świata ;) Genialny film.

Co ciekawe Adolf w furię nie wpadł, gdyż miał do siebie duży dystans (xDDD). Tak, czy owak, ,,Dyktator" był jego ulubionym filmem, a Chaplina uważał za wybitnego aktora. Niestety, Hitler podobno nigdy nie obejrzał ostatniego fragmentu filmu - podobno zawsze coś mu w tym przeszkadzało.

Sprawa odwróciła się o 360 stopni, gdy Adolf dowiedział się, że Charlie jest z pochodzenia żydem :D

ocenił(a) film na 10
kacperpiotrkow2

Z tym byciem Żydem to trochę inaczej, brat przyrodni jego był pół Żydem (jego ojciec był wyznania mojżeszowego), jednak Charlie solidaryzował się z Sidem i nie prostował, gdy i jego nazywano Żydem.

Wracajac do filmu. Karykatura przegenialna, styl mówienia i gestykulacji skurpulatnie podpatrzony i skarykaturowany. Film z przesłaniem, nie tylko ośmieszający Hitlera (właśnie owy ostatni fragment jest pięknym podsumowaniem). Można wywnioskować, że Chaplin był niezłym marzycielem. Film słodko - gorzki, parę scen godnych parsknięcia śmiechem, na paru się zadumałam - i to lubię u Chaplina. Komedie z przesłaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones