PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31335}

Dyktator

The Great Dictator
8,0 37 727
ocen
8,0 10 1 37727
8,5 27
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

zakończenie

ocenił(a) film na 8

humor zawarty w filmie jak dla mnie średni. za to zakończenie i przekaz jaki film niesie ze
sobą - zwłaszcza w czasach swojego powstania - piękny.

ocenił(a) film na 6
michal_izycki

W sumie mógłbym podpisać się pod ta opinia. Role Chaplina i Oakie (Hitler+Mussolini) świetne, przekaz bardzo na plus z tym, ze film miał kilka naprawdę śmiesznych momentów ( jak usłyszałem Herr Garbitsch to prawie złożyłem się ze śmiechu), no ale właśnie były to tylko momenty, niewiele więcej,stad tez szósteczka. Rewelki nie ma, ale warto zobaczyć ze względu na sytuacje w której był tworzony i chociażby dla wymienionych przeze mnie aktorów.

Debesciak

Hmmn... Trzeba przyznać że Charlie zalicza się do grona komików których albo się lubi albo nie. Powód jest prosty, Charlie był prekursorem, teraz mamy masę kolejnych re-makeów (oczywiście bez szaleństw, sporo jest świeżego humoru). dlatego wielu już jego komedie nie śmieszą. Większość z nas po prostu naoglądała się tych nowszych komedii, ja zresztą też, co nie zmienia faktu że geniusz komediowy tego aktora jest bezsprzeczny i należy go oceniać trochę w innych kryteriach. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 7
Debesciak

ja też tak to osądzam
mi najbardziej podoba się tekst "lud narzeka na złą jakość trocin w chlebie. -dlaczego? przecież robione są z drewna najwyższej jakości" :D słowa niestety aktualne, nawet poza dyktaturami...

ocenił(a) film na 7
michal_izycki

ja natomiast uważam, że samo zakończenie jest słabe, a mowa Chaplina mocno czerwona, co potwierdzałby film "Chaplin"

ocenił(a) film na 8
lokumag

Obejrzyj sobie dokument "Zboczona historia kina", bodajże część pierwszą- narrator bardzo ciekawie interpretuje ten fragment- jako celowy zabieg, nie wynikający z osobistych preferencji Chaplina.

ocenił(a) film na 7
truvneeck

nie twierdzę wcale, że to nie było celowe. co nie zmienia wydźwięku :P

lokumag

CZERWONA? ha co ty pleciesz

ocenił(a) film na 9
lokumag

Dlaczego ktoś kto apeluje o jedność ludzi i życie w pokoju, bez wojen i ludzkich tragedii od razu równa się dla Ciebie z komunistą? Czy trzeba być lewakiem, żeby kochać życie i ludzi?

ocenił(a) film na 8
michal_izycki

W pełni się zgadzam. Pierwsze 110min takie sobie - niektóre gagi były rzeczywiście śmieszne, a niektóre miały być (być może były 70 lat temu), za to końcówka piękna.

michal_izycki

Ostatnia mowa połączona z niezłym kawałkiem Zimmera:
http://www.youtube.com/watch?v=Jf4cpnpam3g&feature=autoplay&list=PLF9EB3472D45DE 6C5&index=2&playnext=1

ocenił(a) film na 8
e0s888

http://www.youtube.com/watch?v=CsgaFKwUA6g&feature=player_embedded
prawie to samo ale lepiej dziala

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones