PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614257}

Dyktator

The Dictator
6,4 151 702
oceny
6,4 10 1 151702
4,8 20
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

Kocham go

ocenił(a) film na 5

Za to że uzmysłowił mi, jak płytkim narodem są Amerykanie... Naprawdę, oglądając Borata,
Ali G, czy Bruno, poczułem się dumny z bycia Polakiem/ Europejczykiem, a nie
hamburgerem, u nich wszystko jest takie debilne, nawet czarni gangsterzy to parodia, o
kowbojach, czy "klasie średniej" nie wspominając, a on w bezlitosny, a jednocześnie
przezabawny ( nie dla wszystkich) sposób to obnaża... Myślę że "Dyktator" pójdzie jeszcze o
krok dalej,

0wner2

Jaaa....ludzie jak Wam się tak bardzo tutaj nie podoba, to na co czekacie? K**wa wiecznie narzekają, ale nie ruszą dupy, żeby cokolwiek z tym zrobić. Jak sami nie weźmiecie odpowiedzialności za swoje życie to nic dziwnego, że macie Polskę za kraj totalnego zadupia, w którym żyją same nieudaczniki. Ja jestem dumna z bycia Polką, a USA (w którym nota bene raz już byłam) mam gdzieś, bo Nowy Jork na tapetach waszych pulpitów wygląda słodko, ale przedmieścia wcale nie są tak urocze.

marlena_lug

Ja mówią o LA i LV bo tylko to jest godne nazwania prawdziwą Ameryką, a nie jakiś biedny Nowy Jork.

ocenił(a) film na 8
0wner2

a jak wygląda sprawa z VISA USA
ciężko bo buli sie 500zł za 3 miesiące pobytu i jeszcze trzeba 1200 zł w jedna i powrót 1200zł
samolotem zabulić, jeśli sie mylę poprawcie :)

Jezu co by człowiek dał żeby VISY nie trzeba było ;/

użytkownik usunięty
0wner2

Ha ha ha, zapraszam do Skid Row w LA, jak zobaczysz tą prawdziwą Amerykę, to na pieszo przelecisz przez ocean, byle szybciej być u mamy.

ocenił(a) film na 6
0wner2

"Sto razy bardziej wolałbym być kowbojem niż polakiem, bo to co obecnie reprezentuje nasz kraj jest dnem."

Wiesz co wymyślili w ameryce? DOG-TV, telewizję dla psów, coś specjalnie dla ciebie
a teraz idź przynieś swojemu panu gazetę

To jeden z przykładów ich niskiego poziomu umysłowego.
A ty dużo filmów się naoglądałeś i twój obraz jest ameryki skrzywiony.

ameryka jest etniczną mieszanką imigrantów różnego pochodzenia, którzy krzyżowali się na rozmaite sposoby,
żyją tam bez żadnej historii, zabytków i architektury,

na dodatek są chorzy na punkcie wolności.

ocenił(a) film na 7
plantum

,,na dodatek są chorzy na punkcie wolności."
Potomek Stalina czy co? :O

ocenił(a) film na 6
blackgoat

No weź przykład kiedy chciano ograniczyć możliwość posiadania broni palnej
wszyscy nagle hura bura! Obywatele: "Jak możecie ograniczać naszą WOLNOŚĆ, mamy prawo się bronić. "
Policja tłumi nielegalną demonstrację? Obywatele: "Naruszacie naszą WOLNOŚĆ do wyrażania poglądów."
Kretyn zaczyna tańcować pod pomnikiem lincolna? Policja go aresztowała? Obywatele : Naruszacie naszą WOLNOŚĆ do robienia wszystkiego co nam się podoba". Narkotyki są nielegalne? Obywatele: "Naruszacie naszą WOLNOŚĆ do wybierania tego co chcemy spożywać"

użytkownik usunięty
plantum

Dobra dobra. U nas w imię wolności banda krzyżowców okupowała Pałac Prezydencki. Lepper wysypywał zborze na tory. Dziennikarzyny dekonspirują agentów. W ramach wolności w tym kraju nie można zabronić kontrmanifestacji, więc manifestacje i ich kontry angażują służby i demolują miasta. My wciąż żyjemy lberum veto, bo Polak drugiemu Polakowi kota zabije w ramach wolności. Z drugiej strony Amerykanie w 2001 roku uchwalili Patriot Act. Jeśli wiesz, co to jest Patriot Act i wciąż wierzysz głęboko, że US-mani to taki naród dążący tylko do swobody i źle pojętej wolności, to brak mi słów. Z wiedzą można dyskutować, z wiarą nie.

ocenił(a) film na 6

Nie wierzysz mi a w samej definicji wikipedi jest to o czym pisałem

"Przyznają, że istnieje możliwość nadużycia ustawy, lecz zarazem zauważają, że jednym z podstawowych praw człowieka jest wolność od strachu."

wolność od strachu.

WOLNOŚĆ

użytkownik usunięty
plantum

Z całym szacunkiem, sformułowanie użyte w polskojęzycznej wikipedii nie jest argumentem. Zwłaszcza, że to tylko i wyłącznie kwestia semantyki. Jakimś cudem nie przemawia do mnie coś, co w uproszczeniu prezentuje się tak: Amerykanie chcą być "wolni od strachu", w związku z czym rezygnują z prawa do prywatności, z wolności od inwigilacji, z wolności od nieuzasadnionych aresztowań bez postawienia zarzutów, w praktyce z ochrony przed byciem przetrzymywanym przez organy państwowe bez powodu (chyba nie muszę tłumaczyć, że to oznacza automatycznie pozbawienie wolności, taaa...?), a więc - kochają wolność aż do szaleństwa! Wybacz ironię, ale nie mogłam się powstrzymać. Gdybyś napisał, że kochają poczucie bezpieczeństwa tak mocno, że są w stanie dla niego zrezygnować z WOLNOŚCI, mogłabym się zgodzić. Ale Ty piszesz, że kochają WOLNOŚĆ tak bardzo, że rezygnują dla niej z... WOLNOŚCI. Bez jaj.

ocenił(a) film na 6

okej, możemy skończyć dyskusję bo nie dojdziemy do porozumienia.

plantum

Nie kłóć się z nią. Widzisz, że coś z nią nie tak.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

Oho, czy mam małego prześladowcę?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
shamar

http://time-az.com/images/2012/04/20120412miss_universe_logo.gif

użytkownik usunięty
plantum

Dlatego to taki piękny kraj.

użytkownik usunięty
plantum

Fajnie byłoby mieć odrobinę wyważoną opinię... Deklaracja Niepodległości, wojna secesyjna, wielki kryzys, II WŚ to jest brak historii? Krótka, bo krótka, ale jest. Piękna, monumentalna, postmodernistyczna architektura amerykańskich miast to nie zabytki? Detroit nie jest pełne zabytków?

"na dodatek są chorzy na punkcie wolności"
USA to państwo poniekąd... policyjne, więc nie przesadzaj z tą wolnością.

ocenił(a) film na 6

200 lat historii. Klękajcie narody.
I te troche starsze "zabytki". Dobrze, że użyłaś słowa "monumentalne". Tam wszsytko musi być monumentalne. Pzrerost formy nad treścią i objaw kompleksów.

użytkownik usunięty
shamar

Znowu Ty? Za jakie grzechy!
Kryterium czasowe nie jest wyznacznikiem wartości historii państw i narodów. Wielkiego znaczenia przy definiowaniu czegoś, jako "zabytek" też nie ma.
A u nas wszystko musi być martyrologiczne. Na moje oko (chociaż o sztuce mam raczej blade pojęcie) architektura postmodernistyczna z zasady jest... monumentalna.

ocenił(a) film na 6

Jakie wszystko?

ocenił(a) film na 8
0wner2

Dziwisz sie? Kilkadziesiat lat komunizmu... A później dobili demokracja.. To rząd jest chory, nie narod.

użytkownik usunięty
dada2201

Cohen moze sobie na takie zarty pozwolic. On nawet moze zartowac sobie ze starszych, madrzejszych z ktorych zartowac obecnie nie wolno bo to zaraz pachnie antysemityzmem czyli zbrodnia jakiej ludzkosc nie zna. W swoich filmach obsmial tez homosiow, feministki, murzynow czyli wszystkie grupy ktore obecnie uwazana sa za nietykalne.

ocenił(a) film na 6
dada2201

Powodów do dumy z bycia Polakiem czy też Europejczykiem jest cała masa, nie trzeba się porównywać do Amerykanów, żeby to odczuć, a przynajmniej nie powinno się.

ocenił(a) film na 10
dada2201

Czemu Amerykanów? Gdyby Borat byłby kręcony w Polsce, o Polakach to byłby jeszcze większy śmiech. Poza tym jakby nie patrzeć w USA żyje się lepiej (skoro tyle osób na nadwagę ;] ).

użytkownik usunięty
Zarammoth

Akurat w USA nadwaga najczęściej dotyka biedotę i niższe warstwy społeczeństwa.

ocenił(a) film na 3
Zarammoth

najtańsze żarcie jest najtańsze- a e nim tłuszcze trans i antybiotyki

ocenił(a) film na 10
dada2201

nie zeby martwic ale Ali G dzieje sie w Anglii...

ocenił(a) film na 8
thegreenbuddy

Może autor tego postu (dada2201) nie jest amerykańskim hamburgerem, a polskim bigosem i też jest tak samo płytki i debilny ? ;)

ocenił(a) film na 9
dada2201

brawo brawo brawo! bardzo dobry wpis szczególnie jeśli weźmie się ostatnie działa polskiej kinematografii które pokazują wyższość polskiej kultury- Kac Wawa. to jest film pokazujący jak się bawią elity w Polsce, jakich mamy intelektualistów i jak daleko wyprzedzamy mentalnie Amerykanów.
dodam, że Brytyjczycy też wyprzedzają Amerykanów czego dowodem jest obraz Małej Brytanii tyle, że z tego co śmiem przypuszczać, oni z przeciwieństwie do naszego Kac Wawa, trochę sparodiowali swoje społeczeństwo, co zresztą robią też sami Amerykanie tylko nam trochę brakuje dystansu do samych siebie

llubellak

Gdyż jesteśmy zbyt dumnym narodem.Może to nasz przywar może opoka ?
Nie mnie oceniać......

dada2201

nawet nie uwierzysz ilu amerykanow nawet nie łapie ze to polewka wlasnie z nich! spotkalem sie czesto z tym ze amerykanie mysla ze borat to polewka z kazachstanu hahaha no serio a jk im tlumacyzlem ze to wlasnie jaja z amerykancow to mieli wielkie gały o co mi chodzi:P to samo z Bruno tylko ze z bruno problem jest taki ze nawet w polsce jest sporo pajacow co sadzi ze to film o pedalach i albo nie chca ogladac albo w ogole nei lapia o co chodzi i tylko "ja pier... wez to o pedalach" ahhaha podwójnie sie mozna posmiac i z filmu z amerykancow i z polskiej widowni również ;) slyszalem ze koles planuje nakrecic film o tym ze jest emigrantem z europy srodkowej w GB i bedzie polewke robił z brytoli!

ocenił(a) film na 6
dada2201

W Boracie te entuzjastyczne okrzyki na hasło ,,zabić irackie dzieci" mnie rozłożyły na łopatki. Dopiero, jak im hymn przerobił, to im się nie podobało.

ocenił(a) film na 8
dada2201

ja p*le co za bełkot, toż to niesłychane, na całym świecie są całe morza gówna a Wy tu piszecie o ameryce jakby to jakaś Utopia była. Tam to jest dopiero masakra intelektualna, ludzi już nie obchodzi co ma się w głowie, liczy się fajna dupa, fura, skóra i komóra, czyli wszystko to czym podnieca się Owner, no ja szczerze współczuję takiego podejścia do życia, gdzie liczy się tylko dobytek i zbędny zbytek. Piszesz tak o tych menelach i żulach co tak sączą to piwo i w lesie żyją, może warto się zastanowić dlaczego jest taka duża grupa ludzi z tym problemem, może dlatego że myślą i nie podoba im się to co widzą... A może nie stać ich na super mega kozackie używki dla wyższych sfer jak kokaina, kurde kokaina to jest dopiero coś, amerykańce mają na kokę, więc są spoko. Po przeczytaniu takiego bełkotu, że tu menele a tam pany, to nie dziwię się, że taka degrengolada umysłowa nas zalewa.

ocenił(a) film na 8
butterflysuicide

Ja tylko w kwestii formalnej nie zagłębiając się w politykę i ekonomię, dla każdego kto ma internet a zakładam, że skoro czyta to ma :) Otóż proponuję wejść na google maps i pooglądać sobie Stany. Jak wyglądają z lotu ptaka miasta, przedmieścia a potem porównać je z polskimi miastami i przedmieściami. Porównać jak mieszkają ludzie tam i tu w Polsce. Można nazwać każdego głupcem, pytanie kto jest głupi ?

ocenił(a) film na 6
entertainment

Tzn, że co?

użytkownik usunięty
butterflysuicide

A u nas każdy mądry i wszechstronnie wykształcony. Zależy, jaki temat jest topowy - zamieniamy się w naród specjalistów od katastrof lotniczych, futbolu, wyścigów, atomu itd., itp.. Tylko wciąż, niezmiennie żadna z naszych uczelni nie błyszczy na uniwersyteckim firmamencie na tle szkółek z tej śmiesznej Ligi Bluszczowej made in głupie USA, co nie...?

ocenił(a) film na 8
butterflysuicide

gdzie tu mowa o głupim USA? mowa o uogólnianiu, które przyjęło tutaj komiczną formę. oh, tak, chętnie pojeżdżę palcem po dzielnicach usa, luksus, że aż mi wstyd żem w Polsce rodzona ehehhee

dada2201

0wner2 jestes jakis pusty niemieckie auta to gówno takie jak Audi, BMW, Mercedes, Opel, Porsche, Volkswagen? to napisz czym sie ty wozisz a jak jestes tak za Ameryką to wynocha tam do nich a nie tu siedzisz, półowa mojej rodziny to amerykanie i nie przepadam za nimi bo to leniwy bardzo naród

dada2201

Owner2 jak Ci się tak nie podoba to wypier.dalaj z Polski na co jeszcze czekasz? Ja mam świadomość, że jest syf, beznadzieja, głupi ludzie u władzy, bezrobocie, inflacja itd. itd., a mimo to znam sporo ludzi, którzy cenią nasz kraj m.in. za historię, kulturę czy chociażby poczucie jedności narodowej i są to ludzie inteligentni i wierzą, że coś się zmieni. Bo taka prawda przyszłość jest w rękach młodzieży i studentów, jeżeli my teraz będziemy reprezentować odpowiedni poziom i każdy zacznie patrzeć na siebie a potem na innych to ja się nie martwię o przyszłość, trafili nam się tacy politycy którzy wychowali się podczas komuny i teraz chcą się nachapać i nacieszyć życiem, ale to się niedługo skończy. Ktoś mi powie, że przyjdą następni tacy. Może jestem naiwny ale wierzę, że wkrótce wykreuje się nowa elita nie głosząca populistycznych haseł, a cały syf który wyrządzają obecne partie polityczne zostanie sprzątnięty właśnie przez nas, młodych. Wszystko jest w naszych rękach, jakbyś tak nie pier.dolił o innych tylko skupił się na pracy nad sobą to może byś dostrzegł, że bardzo dużo zależy też od Ciebie i Twojego nastawienia. Każdy potrafi tylko narzekać jak to jest beznadziejnie a co robi żeby było lepiej?Naprodukowałem się, a i tak pewnie nic do Ciebie nie dotrze no ale trudno. Pozdrawiam wszystkich wierzących w poprawę. CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE :)

BubelCk

Ja cały czas pracuje nad sobą, na swój sukces, a nie na sukces ludzi, którzy na niego nie zasługują.

ocenił(a) film na 5
0wner2

0wner, zdajesz sobie sprawę jak wielki rynek zbytu mają Amerykaninie, a jaki mamy my? Nawet wewnętrzny jest z 10 razy większy. Dodatkowo ich koncerny mają wyrobione marki. Gdy apple podbijał świat my mieliśmy peweks. W USA 80 mln osób żyje poniżej granicy biedy. Zaraz mi ktoś odpowie, że ich standard to u nas luksus. Od razu odpowiadam, mieszkanie komunalne czy lepiej przyczepa? Dosyć chaotyczna moja wypowiedz jest, za dużo rożnych wątków było poruszanych. Dążę do tego, że jako turyści w USA nie będziecie zwiedzać patologicznych miejscach. Wasz wójek wielki amerykanin, który wyemigrował do stanów w latach 70-80 i już zapomniał "waszego języka" będzie wam pokazywał swoją ojczyznę raczej z tej najlepszej strony

ocenił(a) film na 7
BubelCk

co racja to racja ale Wielka Polska skończyła się 1.09.1939 roku a później już tylko brud, smród, rozpacz i nędza pomieszana z głupotą. Często się słyszy, że możemy być dumni z tego jak wielu wykształconych ludzi mamy w Polsce, a ja pytam co jest ? wykształconych ?
chyba ktoś sobie jaj robi, na własne uszy słyszałem jak facet który właśnie co obronił inżyniera mechanika na proste pytanie ile jest 2+2x2 dwa odpowiada, że 8, hehe matematykę wyższą w stopniu dobrym zaliczył. Jak patrzę na to wszystko to krew mnie zalewa, Polacy to czystej krwi debile, bezmózgi, i jeszcze szkolimy całą masę póki co bezrobotnych kretynów, chełpiących się tytułami i w ogóle. Litości narodzie zepsuty swoją ignorancją, zobaczcie co dzieje się w gimnazjach i szkołach średnich, ale może o to chodzi? Dzieci populizmu i telewizji uwierzą we wszystko co w mediach, będzie łatwo kierować taką masą idiotów, którym wmówi się to, że trzeba pracować za 1500 zl miesięcznie do 67 roku życia a realnie do 75, bo przez kolejnych 20-30 lat ustawa zostanie zniesiona na wyższą. Rzygać mi się chcę na obecną Polskę tkwiącą w uściskach pseudo pobożności i chamstwa dnia codziennego na każdym kroku w tym kraju.

pyniu85

Bo PO wojnie ocalał plebs. Elitę szlag trafił i nie dziw się dlaczego tak jest.

użytkownik usunięty
dada2201

Panowie. Narazie pracujecie na psią emeryture do 67 roku. To tak dla polepszenia h Ó moru.

ocenił(a) film na 7
dada2201

a to AŻ trzeba obejrzeć film żeby się dowiedzieć? chyba nie

użytkownik usunięty
dada2201

To teraz chwile zastanów się jak płytki musisz być TY skoro filmy ci uzmysławiają jaka jest "rzeczywistość". Co by było gdybyś zaczął słuchać muzy...strach pomyśleć.

ocenił(a) film na 9

Pier**lnął by atomówke na Hiroszime xD

dada2201

Swięta racja :D

ocenił(a) film na 8
Zathar

a jak wygląda sprawa z VISA USA
ciężko bo buli sie 500zł za 3 miesiące pobytu i jeszcze trzeba 1200 zł w jedna i powrót 1200zł
samolotem zabulić, jeśli sie mylę poprawcie :)

Jezu co by człowiek dał żeby VISY nie trzeba było ;/

użytkownik usunięty
dada2201

Co ty wiesz o Amerykanach i Ameryce???? Byłaś tam że tak się mądrzysz??? ja uważam, że Ameryka to wspaniały kraj mieszkałam tam wiele lat jako dziecko i jak wróciłam do tego biednego, smutnego, ponurego kraju to od razu odechciało się żyć, ale w Stanach nauczyłam się jednego--optymizmu, u nas niestety go brakuje. Poza tym w Stanach wiele ludzi było "nam Polakom" pomocni, u nas też tego brakuje każdy patrzy na siebie, a jak się jedzie w tramwaju czy autobusie to tak jakby wszyscy jechali dosłownie do komory gazowej--ludzie szarzy, smutni, zero uprzejmości. W stanach jak się jechało czy metrem czy autobusem ludzie obcy podkreślam rozmawiali ze sobą, uśmiechali się do siebie. Inna kultura,nacja a przede wszystkim przez wiele lat rząd amerykański wspierał swoich obywateli, przez co myślenie jest zupełnie inne. Jak jesteś samotną matką z dzieckiem automatycznie dostawałaś mieszkanie i dobry socjal na utrzymanie, u nas jak jesteś bezrobotny żyj za te 500 zł opłać wszystko i się ciesz, nasz rząd nas okrada i to na naszych oczach, dyma nas bez mydła, tam to chociaż delikatnie ale nie zabierając wszystkiego obywatelom. Nawet moja babcia która mieszkała tam nielegalnie przez 20 lat dostała rentę ---w Polsce by staruszkę wyrzucili na zbity pysk. Denny jest twój post skoro nie wiesz to się nie odzywaj. Ja szanuje Amerykę za to że jak tam byłam to miałam wszystkie możliwości i nauki a także godnego życia choć przez te 5 lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones