PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766956}

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

The Nutcracker and the Four Realms
5,7 17 600
ocen
5,7 10 1 17600
4,2 6
ocen krytyków
Dziadek do orzechów i cztery królestwa
powrót do forum filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Widziałam zapowiedź w kinie i wydała mi się straszliwą sieczką, która ma bazować na znanej i lubianej baśni ale w treści scenariusz jak z gry wideo: królestwa, magiczne klucze i karoce. Bardzo złe wrażenie to na mnie zrobiło więc jestem ciekawa opinii osób, które widziały.

użytkownik usunięty
banta

Jutro się przekonam bo idę na to do kina wiec powiem ci o moich wrażeniach ok?:)

I jak wrażenia? Bo ogólnie po komentarzach to ja chyba poczekam aż będzie na DVD albo netflixie.

banta

Już mialem okazję doświadczyć tego filmopodobnego wyrobu i gorąco odradzam. Podpowiem, że scenariusz pisała debiutanka, której "działalności" nie udało się niestety poprawić. Koszmarne CGI, systematyczny scenariusz, tania psychologia. To najgorszy film fabularny ze studia W. Disneya w tej dekadzie

użytkownik usunięty
JohnTheBrave

Ja się nie zgadzam. Wizualnie perełka, aktorzy spisują się na medal, aktorzy robią co mogą, muzyka daje niesamowity klimat, do tego dobrze zrobione przesłanie, świetnie zaprojektowany świat, postacie które są przesympatyczne a pod koniec nie mogłem powstrzymać łez.Wiem że brzmi to nie poważnie ale było to zrobione tak pięknie że no cóż oczarował mnie ten film:)
Pozdrawiam

banta

Arcydzielo to nie jest napewno slabsze od alicji kopciuszka czy pieknej i besti ale i tak top 10 filmow w tym roku

arek2010

Weź nie żartuj. W samym październiku widziałam co najmniej 5 lepszych i to nie licząc przedpremierowego pokazu Bohemian Rhapsody

banta

Nie polecam. Udało im się zaangażować taką artystkę jak Helen Mirren i zmarnowali potencjał jaki mogła mieć jej postać. Jedyną zabawną postacią była mysz. Głowna bohaterka to po prostu ładna twarz. Sama historia mało rozbudowana i nudnawa. Jeden z nielicznych filmów, podczas oglądania których ziewałam.

ocenił(a) film na 3
banta

Słabiutko. Zmarnowana piękna historia.

banta

Żałuję wydanej kasy - raz, że film mi kompletnie nie przypadł do gustu, dwa, że za dwukrotność ceny biletu można obejrzeć balet Czajkowskiego.

banta

Jak dla mnie kit. Nie wnosi niczego do życia, ale i nie musi, bo mógł być przecież zabawny, rozrywkowy, ale nic z tego. Temat o pewności siebie został tak powierzchownie potraktowany, że serce boli. Dziewczyna nie daje po sobie poznać, że jest niepewna siebie, a tu przez kilka sekund wyszło, że jednak jest, przez co zrobiła odkrycie, że musi być pewna siebie, tego co wie i umie, by iść do przodu. Historia sama w sobie powierzchowna, nie przywiązuje się do żadnej postaci, bo żadna nie została zgłębiona, a dużo czasu zmarnowało się na długim chodzeniu w różnych miejscach. Jedynie kostiumy przyciągają wzrok i mnóstwo żywych kolorów. Oczywiście to tylko moja opinia.

ocenił(a) film na 6
banta

Dla mnie film- wydmuszka... piękny, cukierkowy, baśniowy, ale tylko jeśli oglądasz jednym okiem.

ocenił(a) film na 3
banta

To jeden z tych filmów, przy których męczysz się przy oglądaniu. Ileż to razy można pokazywać to samo. Główna bohaterka to taka Wioletka Baudelaire, która trafia do Krainy Czarów/Narnii i odzyskuje Królestwo. Fabuła tak schematyczna i przewidywalna, że jak zobaczyłem Cukrową Wróżkę, to poczułem, że pewnie okaże się wrogiem i faktycznie tak było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones