The Nutcracker and the Four Realms

plakat - Dziadek do orzechów i cztery królestwa (2018)

recenzje Redakcji

(1)
  • Kumulacja nakładów i talentów zaangażowanych w realizację zaowocowała  widowiskiem przypominającym choinkową bombkę: zrobionym z rozmachem, oferującym publice trzydaniową ucztę dla oczu, a przy tym rozczarowująco pustym. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 76%

recenzje Użytkowników

(2)
  • Lasse Hallstrom i Joe Johnston to filmowcy, dzięki którym wielu z nas miało udane dzieciństwo. Ten pierwszy zekranizował kultową książkę Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Natomiast Amerykanin stał za sterami "Jumanji" z Robinem Williamsem w roli głównej. Tymi dziełami obaj panowie udowodnili, że w kinie familijnym czują się jak ryba w wodzie, a kiedy dodamy do tego, studio Walta Disneya wydaje się, że to gwarancja wielkiego rodzinnego widowiska. Czasami jednak nasze oczekiwania brutalnie zderzają się z rzeczywistością. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 78%
  • "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" przeminie raczej bez większego echa. Głośne nazwiska i jaka taka scenografia raczej mu nie pomogą, a to za sprawą bardzo słabego scenariusza, który każe aktorom grać sztywno, bez życia i iskry. Złoty sznurek, którym Klara przybyła do magicznej krainy, powinien zostać jak najszybciej przecięty. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 33%
opinie i nagrody