PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766956}

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

The Nutcracker and the Four Realms
5,7 17 599
ocen
5,7 10 1 17599
4,2 6
ocen krytyków
Dziadek do orzechów i cztery królestwa
powrót do forum filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Stary dziadek...

ocenił(a) film na 6

Dziadek do orzechów jest młodym księciem, a nie starym dziadkiem ...do tego czarnym ;D

toyminator

Bajki nie znasz? Dziadek do orzechów jest siostrzeńcem radcy Drosselmeyer'a

ocenił(a) film na 6
almanda

Nie przypominam sobie żadnego radcy. No ale nie zmienia faktu, że ksieciunio jest czarny.

toyminator

Może i jest czarny, ale skoro jest Bogiem, to może być kimkolwiek chce

AleksandreoPL

Wy sobie chyba jaja robicie! Wypowiadacie się nie znając baletu! Drosselmeyer to ojciec chrzestny Klary i to on dał Klarze dziadka do orzechów! Zanim zaczniecie się wypowiadać to chociaż sprawdzcie na Wikipedii bohaterów baletu zamiast się kompromitować!

pcia

Po co te nerwy. Akurat w oryginalnym utworze Hoffmanna dziadek do orzechów był siostrzeńcem Drosselmeyer'a, wiec nikt sobie jaj nie robi, film będzie zdaje się oparty zarówno na opowiadaniu Hoffmanna jak i na balecie.

toyminator

Jest młodym księciem, ale zaklętym w Bestię ;) W oryginalne bajce jest starym zniekształconym dziadkiem, z siwą brodą, na koniec zostaje odczarowany. W balecie zmienia się w księcia po bitwie, choć może to zależeć od wersji.
Co ciekawe, przeczytałam sobie plot tego filmu na Łykapidii i nie ma tam słowa o Dziadku, jest tylko jakiś oficer Philips. Także ten, to chyba jakiś sequel, ale tytułem to pojechali... Dziadek bez dziadka. Brzmi jak moje Chilli con carne bez carne i bez chilli.
Wracając do księcia, nie wiem, czy mógłby być czarny, bo to wszak arystokrata brytyjski, przyszły narzeczony Klary, ale niech się znawcy historii wypowiedzą.
Co jeszcze ciekawsze, w moim wydaniu książki ilustrowanym przez Szancera na okładce Dziadunio jest cziornyj jak smoła (i jak typowo tropikalny służący na łódce, p: aleksandraczyta.blox. pl/resource/dziadek. jpg). Siostrzeniec sędziego jest już oczywiście kaukaski. Może to przez materiał nusskrakera, jakieś ciemne drewno czy coś.

toyminator

https://e.allegroimg.com/original/0c16dc/0b6456874bb281108848b0e5072e

https://a.allegroimg.com/original/0c0eb3/3619e9da4488a52620db2a9599d5

co za buc...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones