PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10684}

Dziadek do orzechów

The Nutcracker Prince
7,3 1 861
ocen
7,3 10 1 1861
Dziadek do orzechów
powrót do forum filmu Dziadek do orzechów

To najpiękniejsza bajka, jaką w życiu przyszło mi obejrzeć. Wrażenie pozostaje niezatarte, nawet po 10 latach... Marzę o ponownym przeżyciu tej opowieści, ale zależy mi WŁAŚNIE na tej wersji z 1990. Ktoś wie skąd mogę ją dostać?

ocenił(a) film na 9
melpomene

Też jakiś czas temu sobie o niej przypomniałem. Miałem to szczęśćie że akurat trafiłem na aukcję na allegro i właśnie stamtąd ją mam. Wcześniej przeszukałem chyba cały internet za nią. Także musisz chyba uważnie różne aukcje obserwować i może sie uda trafić. Powodzenia!

tsw90

Cześć. Masz to na płycie? :)

ocenił(a) film na 9
Mr_Rocket

Nie, kaseta VHS. Ale jeśli poszukasz na torrentach to powinieneś znaleźć angielską wersję bez problemu. Z polską może być troche gorzej.

tsw90

Z dzieciństwa pamiętam ten polski dubbing, na nim mi właśnie zależy :(

tsw90

Witam. Czy mógłby Pan przegrać na płytę te bajkę oczywiście zapłacę za wysyłkę oraz za przegranie? Bardzo mi zależy na tym.

melpomene

jak allegro zawodzi to zostaje < e d 2 k > Szukaj w Kad'zie. Ja kupiłem właśnie VHS z dystrybucji VISION '92. Polska wersja językowa z dobrym lektorem - dubbing oryginalny.

ocenił(a) film na 10
melpomene

też szukam tej bajki. Pamiętam kiedyś miałam ja własnie na vhs jak ktoś tutaj wspomniał, lecz zagnieła gdzieś podczas przeprowadzki:(

melpomene

Oglądałem to w dzieciństwie, ale po latach stwierdziłem, że animacja w tym filmie jest zła (prymitywna) i w wielu momentach wręcz groteskowa, i generalnie ten film jest strasznie nieprzyjemny - co chwila ktoś krzyczy, biega, generalnie chaos. Ten film to mózgotrzep. Aż się dziwię, że głosów użyczyły w nim takie gwiazdy. Chociaż sama fabuła Ernsta Hoffmana jest świetna, to ta adaptacja jest nieudana. Scenariusz dobry, reżyseria zła.

Taka animacja, że postać wrzeszczy i wylewa fontannę łez, pasuje bardziej do Zwariowanych Melodii niż historii bożonarodzeniowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones