film

Dziadek do orzechów

The Nutcracker Prince
1990
1h 15m
7,3 1 863
oceny
7,3 10 1 1863
Czarodziejskie przygody, miłość, męstwo i zachwycająca muzyka Czajkowskiego w najlepszym wykonaniu. W cudowny wieczór wigilijny na 11-letnią Klarę czeka tajemniczy... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Dziadek do orzechów zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Czarodziejskie przygody, miłość, męstwo i zachwycająca muzyka Czajkowskiego w najlepszym wykonaniu. W cudowny wieczór wigilijny na 11-letnią Klarę czeka tajemniczy podarunek: żołnierzyk - Książe Dziadek do Orzechów. Wraz z nim dziewczynka odbywa fascynującą podróż do Królestwa Lalek, gdzie spełniają się wszystkie jej marzenia. Dzielny Książe musi zmierzyć się z okrutnym Królem Myszy i jego armią. Zwycięża zło i zdobywa rękę pięknej dziewczyny.

boxoffice
$1 781 694 w USA
studio
Hinton Animation Studios / Lacewood Productions / Ontario Film Development Corporation, The (współudział)
tytuł oryg.
The Nutcracker Prince
inne tytuły
Pomimo, że sam tytuł “Dziadek do orzechów” pachnie jak świąteczny piernik, trzeba jeszcze udowodnić, że warto znów go zekranizować. Może okazać się wymuskaną perełką lub kolejnym wygłupem. Kolejna ekranizacja dzieła musi zaoferować nam coś świeżego, jeśli ma zamiar przetrwać zawody o świątecznego widza. „Dziadek do orzechów” Paula Schibliego skupia... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To najpiękniejsza bajka, jaką w życiu przyszło mi obejrzeć. Wrażenie pozostaje niezatarte, nawet po 10 latach... Marzę o ponownym przeżyciu tej opowieści, ale zależy mi WŁAŚNIE na tej wersji z 1990. Ktoś wie skąd mogę ją dostać?

Do dziś pamiętam i z sentymentem powracam do tej produkcji każdego roku gdy przychodzi czas Gwiazdki. Znakomicie zrealizowany i przedstawiony obraz, po dziś dzień pobudza rozmaite emocje i tęsknotę za latami które już nie powrócą. Idealna propozycja pod choinkę. Mądra i pełna refleksji.

Mam jeszcze oryginalną kasetę z bajką <3 miłe wspomnienia - polecam

Ma ktoś namiary na wersję z dubbingiem? :)
Szukam od dwóch lat już :(

Kocham ją, wspomnienia z dzieciństwa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones