film

Dzień babci

2015
30m
7,6 6 259
ocen
7,6 10 1 6259
7,2 10
ocen krytyków
Podczas próby oszustwa na "wnuczka" Tomek zostaje zamknięty w mieszkaniu niedoszłej ofiary. Niespodziewanie kobieta proponuje mu układ. Zobacz pełny opis
Dzień babci zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Jeden z głównych bohaterów, Tomek, wyłudza od starszej pani pieniądze metodą “na wnuczka”. Kiedy wszystko idzie dobrze, nagle kobieta demaskuje go i zamyka w mieszkaniu. Niedołężna staruszka proponuje oszustowi układ. Chłopak dostanie pieniądze, jeśli będzie udawał jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić, czy kobieta ma opiekę rodziny.

dystrybucja
Media Move
studio
Gdyńska Szkoła Filmowa
tytuł oryg.
Dzień babci
inne tytuły
Grandma's Day Miedzynarodowe
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jeden z lepszych krótkich metraży jakie widziałem w ogóle. Świetna historia, genialna Anna Dymna i reżyseria jak nie z Polski - rytm, prowadzenie postaci, humor przeplatany z dramatem - wow! Oby trafił do dystrybucji bo żal go tylko na festiwale.

Cieszę się bardzo, że trafiłam na ten film. To prawdziwe arcydziełko! Skondensowany sens, głęboko ludzkie przesłanie, a na końcu światełko:-)
Dymna assolutissima, ale i Nędza i Simlat bardzo wielowymiarowi. Cudny film.

j.w

Nic dodać, nic ująć

Dobry kawał kina

ocenił(a) film na 9

Jeden z najlepszych- o ile nie najlepszy, dotychczas film krótkometrażowy jaki widziałam. Bardzo ciekawe, niejednoznaczne postacie i zakończenie, poprzeplatany humor z powagą. Naprawdę bardzo udany film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones