Łukasz Simlat 

7,9
39 479 ocen gry aktorskiej
Łukasz Simlat
Wszechstronny i uzdolniony aktor młodego pokolenia. Łukasz jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego, im. Emilii Plater w Sosnowcu. Swoją przygodę z teatrem rozpoczął uczęszczając przez dwa lata do studia aktorskiego ART-PLAY, Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach. W roku 2000 ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie (bez dyplomu). Od 3 grudnia 2007 jest etatowym aktorem warszawskiego Teatru Powszechnego.

Na szklanym ekranie zadebiutował rolą epizodyczną w serialu "Dom". Aktor przez jakiś czas grał niewielkie role w filmach i serialach. Dopiero na planie II części "Bożej podszewki", dostrzegła go reżyser Izabella Cywińska, mimo iż spędził tam zaledwie jeden dzień zdjęciowy, ta wkrótce powierzyła mu ambitną rolę, rozdartego wewnętrznie Arka w produkcji "Kochankowie z Marony".

Simlat miał okazję zagrać Szymona w uhonorowanym kilkoma nagrodami filmie "Statyści", Michała Kwiecińskiego oraz drugoplanową, ale dającą się zapamiętać, rolę ojca Adasia we "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", Marka Koterskiego. Łukasz wcielił się także w dość charakterystyczną rolę księgowego Adama Turka w serialu "BrzydUla", emitowanym w stacji TVN.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 grudnia 1977

miejsce urodzenia: Sosnowiec, Polska

wzrost: 181 cm

Orzeł
Zdobył Orzeł, 5 innych nagród i 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2000 roku ukończył studia bez uzyskania dyplomu na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Wystąpił w następujących teledyskach muzycznych:
- 2012 r. - "Bezpański człowiek" zespołu UR;
- 2019 r. - "Najnowszy Klip" Dawida Podsiadło;
- 2020 r. - "Więzień" Sebastiana Fabijańskiego i Sonii Bohosiewicz; "Ojciec i Syn" Skubasa;
- 2021 r. - "Gambit" Beaty Kozidrak; "Ostatni" - Brodki, Tymka i Urbanskiego.
Miał zagrać rolę Tadeusza Krala w serialu ''Naznaczony''. Ostatecznie angaż otrzymał Piotr Adamczyk.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych