Children of a Lesser God

1 godz. 59 min.
7,4 6 128
ocen
7,4 10 6128
5 420
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":1279,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Children+of+a+Lesser+God-1986-1279/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dzieci gorszego Boga
 • Film, po obejrzeniu którego ponad dekadę temu, zaczęłam w kinie szukać czegoś więcej niż tylko rozrywki...Uwielbiam po raz kolejny (dwunasty? trzynasty?) patrzeć na niesamowite, bardzo ekspresyjne miganie Sary (to nim m.in. uwiodła Jamesa!), próbuję wciąż wchodzić w jej świat ciszy, próbuję poczuć, zrozumieć...Przepiękna, ale i bardzo zabawna scena erotyczna w basenie. I - oczywiście - mój ulubiony, chłodny i "bardzo brytyjski" Wiliam Hurt...jego gra zdumiewa. Mój film - wciąż - no 1.

 • nulla za krótkie spodenki
  Film przypomniany niedawno w tv, może dla złagodzenia szoku, (sławetny 11.09. 2001) wzbudził reakcje letnie, Hurt już nie zachwycał i nie bawił, upływ czasu zrobił swoje...Mniej więcej podobnie się czułam, gdy weszłam do swojego przedszkola po 20 latach. Wszystko jakieś takie malutkie...:) (czyt. film zbyt statyczny, nie spełniający obecnych oczekiwań, zbyt mało wrażeń) Albo jak spotkanie "pierwszej miłości" po latach - sympatycznie, ale już bez dreszczy. Już nie porusza. Chłodna ciekawość. Bez żalu.

 • nulla Nie zgadzam się, że czas zrobił swoje...
  Dla mnie broni się niesamowitym aktorstwem, tematem i emocjami, które wzbudza. Nie było moim zdaniem w intencji reżysera zrobić film który bawi. Na pierwszy rzut oka mogą się nasuwać skojarzenia ze "Stowarzyszeniem umarłych poetów" (który rzeczywiście między innymi bawił) ale tak naprawdę liczy się uczucie między bohaterami. Humor pojawia się jakby mimochodem. Marlee Matlin zagrała jedną z najlepszych i najpełniejszych kreacji w całej historii kina, niewiele było tak bogatych ról (może jeszcze Holly Hunter z "Fortepianu"). William Hurt również brawurowy. Znakomicie oddał zaangażowanie i poświęcenie w związek i pasję w pracę. Pełnokrwista kreacja która obroniła się przed upływem czasu, podobnie jak jego inne dokonania.
  Mnie film poruszył i jestem przekonany, że za kilka lat też poruszy.
  Ale nie widziałem go w dzieciństwie i być może z tąd moje odczucia.

 • kostekzary ocenił(a) ten film na: 9

  marczapi Masz rację. Kilka lat minęło, a film wciąż porusza.

  Świat osób niesłyszących wygląda całkiem inaczej. Myślę, że osoba słysząca może to w niewielkim stopniu odczuć pływając. Podobnie jak scena w filmie. Pogrążony w ciemnościach, wyludniały basen. Tylko Ty, woda i wszechogarniająca cisza.

  Zapewne ciężko jest przystosować się do społeczeństwa, nie odbierając tak wielu bodźców zewnętrznych. Problem jest różnie postrzegany. Pozwolę sobie przytoczyć cytat z filmu:
  "-Wykształciliśmy ją.
  - Po co?
  - Pracuje, płaci podatki."

  Należy postawić pytanie, czy to wystarcza.

  Staram się wyobrazić sobie własny głos, gdyby nie było dane mi go usłyszeć. W wyobrażeniach brzmi on inaczej. Jak głos obcej osoby.

  Na uwagę zasługują ludzie, którzy posiadając funkcjonujące wszystkie zmysły, starają się stać opoką dla potrzebujących. Poświęcając nierzadko całe swoje życie, wolny czas, marzenia.

  Jedyne co w filmie mnie dotknęło, to fakt, że Sara musiała być piękna. Czy brzydkie kaczątko też znalazłoby ukojenie w ramionach zdrowego mężczyzny, nie oszukujmy się - rzadko to się zdarza, tworzą się raczej pary pochodzące ze ściśle hermetycznych grup (w tym przypadku głuchoniemych), co zresztą zostało ukazane w filmie.

  William Hurt wykreował świetną rolę, świetnie się odnalazł w filmie, z pewnością wiele scen ukazanych w "Dzieciach Gorszego Boga" było jego inicjatywą.

  Nie rozumiem również doboru tytułu, osobiście nie określam jakiejkolwiek osoby mianem 'gorszej', staram się również nie żałować żadnej z tych osób, gdyż zdaję sobie sprawę, że to nie współczucia pragną. Zastanawia mnie, jak wiele osób w jakiś sposób odmiennych od reszty społeczeństwa uważa się za kategorie gorszą.

 • OWNINGALL ocenił(a) ten film na: 8

  kostekzary zgadzam sie ale nie do konca,tak byc nie moze

 • DZASTII ocenił(a) ten film na: 9

  kostekzary Bo my się często czujemy gorsi.

 • kostekzary > Nie rozumiem również doboru tytułu, osobiście nie określam jakiejkolwiek osoby mianem 'gorszej',

  To efekt tłumaczenia tytułu na polski. W orgianle jest "lesser (God)", znaczy "mniejszego", "mniej ważnego" (Boga).

 • kostekzary "Jedyne co w filmie mnie dotknęło, to fakt, że Sara musiała być piękna." --> Naprawdę uważacie, że ta aktorka jest piękna ? Jak dla mnie jest szczytem brzydoty! Oglądałam właśnie jej profil na filmwebie i bardziej aktualne zdjęcia, na wszystkich jest według mnie tak samo odpychająca.

 • nulla osz kurde! post z 2001 roku!

 • susannah0030 ocenił(a) ten film na: 9

  Azejzel Też zauważyłam :) A film uwielbiam ..... zawsze uwielbiałam, moze też dlatego, że kocham kino lat 80tych :)

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  Azejzel Cóż to były za czasy! :D

 • Azejzel o ja cię kręcę !!!!! Ale zobaczcie jak rozwinięty i inteligentny post! W dzisiejszych czasach możemy sobie tylko o takich pomarzyć :)

 • Mother_Earth ocenił(a) ten film na: 9

  hindus98 Pare dni temu widzialam ten film po raz pierwszy:)
  Piekny fim , pomysl, muzyka, humor a William Hurt jaki przystojny byl:))) Najpierw zobaczylam jak teraz wyglada:)