film

Dzieci swinga

Swing Kids
1993
1h 52m
7,8 2 571
ocen
7,8 10 1 2571
Grupa dorastających chłopaków kocha swinga. Rozprzestrzeniający się nazizm odbiera młodzieńcom swobodę. Zobacz pełny opis
Dzieci swinga zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Akcja rozgrywa się w Hamburgu w końcu lat 30. XX wieku. Grupa młodych chłopców (nazywają siebie Swing Kids), zafascynowanych amerykańskimi filmami i muzyką chce wieść właśnie taki styl życia. Spotykają się nocami, by tańczyć i słuchać muzyki. Co robią w ciągu dnia? Właściwie to niewielki mają wybór - Hitler Jungend. Próbują się buntować iAkcja rozgrywa się w Hamburgu w końcu lat 30. XX wieku. Grupa młodych chłopców (nazywają siebie Swing Kids), zafascynowanych amerykańskimi filmami i muzyką chce wieść właśnie taki styl życia. Spotykają się nocami, by tańczyć i słuchać muzyki. Co robią w ciągu dnia? Właściwie to niewielki mają wybór - Hitler Jungend. Próbują się buntować i zachować swoją niezależność, choć wydaje się, że nazistowskie naciski i propaganda są dużo lepiej przygotowane do tej walki. Jakich wyborów dokonają młodzi ludzie w przededniu II wojny światowej? Czy taniec może pomóc Peterowi, Thomasowi czy Arvidowi w zachowaniu twarzy?

boxoffice
$5 632 086 w USA
studio
Hollywood Pictures
tytuł oryg.
Swing Kids
inne tytuły
Ethan Hawke odrzucił rolę Petera Mullera.
W jednej ze scen widać zaparkowany samochód Vauxhall Wyvern, który został wyprodukowany po 1948, czyli po wydarzeniach z filmu.
Film nakręcono w Pradze (Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tak jak w temacie

a raczej konczy sie.. Nietypowy, ciekawy, warto obejrzeć.

świetny film, realistyczny, pokazuje jak się robiło ludzim wodę z mózgu za czasów Hitlera, poza tym świetna muzyka, tańce no i sama fabuła bierze za serce.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Może "Czarna księga" trochę w tym klimacie...Co jeszcze???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones