PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716470}

Dziedzictwo krwi

Blood Father
5,8 12 900
ocen
5,8 10 1 12900
5,7 3
oceny krytyków
Dziedzictwo krwi
powrót do forum filmu Dziedzictwo krwi

Fajnie jest znowu zobczyc Mela Gibsona w akcji i zdac sobie sprawe jak bardzo się zestarzał ;)
Film to typowy sredniej klasy akcja, dramat. Lekko schematyczny i przewidywalny, ale miło się go oglada. Jest fajny pościg na motorach, troche strzelaniny, krwii, oraz zemsty gangsterów. Niczym nie zaskakuje, ale śmiało można iśc na niego do kina. 7/10
czekam na Hell or high water, to będzie ekstra klasa filmowa :)

ocenił(a) film na 6
onet318

Generalnie to ten film się broni talentem i charyzmą Gibsona, bo fabuła jest faktycznie bardzo wyświechtana i niczym nas nie potrafi zaskoczyć. Nawet twist w drugiej części jest oczywisty od początku. Niemniej ogląda się ciekawie do samego końca, właśnie za sprawą Mela Gibsona.

Kung_Fu_Master

jedno z początkowych ujęć pokazuje jego twarz z bliska pełna bruzd i zmarszczek, to był szok, ze jest juz tak siwy i stary, ale ma nadal klase

ocenił(a) film na 6
onet318

Prawda, no ale ma w końcu już 60 lat. Wielu aktorów wraz z wiekiem zyskuje jeszcze więcej klasy, np. Kevin Costner czy Liam Neeson. Z Melem jest podobnie, choć on akurat na brak talentu czy ekranowej charyzmy nigdy nie narzekał.

ocenił(a) film na 7
onet318

Mel Gibson jest the best :)

użytkownik usunięty
onet318

Poza schematem, bo fakt - film nie zaskakuje - jest też wątek związany z uzależnieniem bohatera. Podoba mi się sposób w jaki ten problem przedstawiono. Oceniłem na "6", ale ze względu na Gibsona dodałem 1 pkt :) Nie za samą jego obecność rzecz jasna, ale za grę. UWAGA mały SPOJLER. Jedna ze scen kojarzy mi się bardzo ze sceną z "Leona zawodowca" gdzie bohater miał odgadywać tytuły filmów, a druga ze sceną z pierwszego "Mad Maxa". To nie zarzut czy krytyka, po prostu skojarzenie. A poza tym bardzo się cieszę, że Mel powrócił. Oby już nie "zaginął"...

tez dałem 1 punkt extra za Mela, jego udział można rzec uratował ten film od zaginięcie w odmętach zupełnie przeciętnych filmów akcji ;)

użytkownik usunięty
onet318

Dokładnie to miałem na myśli. Gdyby nie Gibson zaliczyłbym ten film do grona wielu innych średnich filmów akcji; ale ON ma w sobie to "coś", co skupia uwagę i przykuwa wzrok. To - mimo różnych ostatnio niemiłych wydarzeń w życiu aktora/reżysera - bardzo charyzmatyczna postać, ze świetnym dorobkiem aktorskim i reżyserskim.

onet318

Mel zawsze daje radę ...po prostu to lubi albo jest do tego stworzony (aktorstwo) kur...........a zazdroszczę miejscami bo wtedy w życiu o wiele łatwiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones