PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4340}

Dziennik Bridget Jones

Bridget Jones's Diary
6,9 286 449
ocen
6,9 10 1 286449
7,2 28
ocen krytyków
Dziennik Bridget Jones
powrót do forum filmu Dziennik Bridget Jones

Książka bardzo różni się od filmu oglądając go trochę byłam zniesmaczona tymi niedociągnięciami jednak nigdy nie odzwierciedlimy całości książki i z tym należy się pogodzić jednak dodanie walki Daniela i Marka było czystą przesadą!

ocenił(a) film na 8
gosiuni

Zgadzam się, że film i książka bardzo się różnią. Jednak według mnie film jest lepszy. Gdy czytałam książkę strasznie się nudziłam i czekałam na jakieś ciekawsze momenty. Szczerze mówiąc nie była tak zabawna jak sie spodziewałam, lepiej bawiłam się oglądajac film (świetnie dobrani aktorzy).
8/10

ocenił(a) film na 10
purplejudka

U mnie to samo! Zaczynając książkę byłam przygotowana na lekką, zabawną powieść, ale otrzymałam coś innego. Uważam, że książkowa Bridget była trochę żałosna i styl jej pisania był taki jaki ma uczeń gimnazjum. Oglądając film serdecznie się śmiałam, a czytając książkę zdobywałam się tylko na zniecierpliwiony uśmiech politowania. Z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłam swoją opinią.

ocenił(a) film na 7
Kasiulex95

Eh, a mi się bardziej podobała książka. Cholernie śmieszna i nawet błyskotliwa. Co do filmu, aktorzy według mnie są średnio dobrani. No może Firth i Zellweger jeszcze ale co Granta...Daniel miał wyglądac jak bóg seksu, a mi niestety Grant w ogólne się nie podoba. Reene zrobiła w filmie z Bridget lekką idiotkę, a ta przecież zachowywała się zupełnie inaczej. Firth był zbyt Austen'owski, a Daniel to już w ogóle jak nie Daniel.
I jeszcze jedna mała dygresja. Dlaczego Jones w filmie była taka gruba???!!!! Przecież w książce pisze, że waży od nawet 54 do ok. góra 60 kg, więc czemu kazali Reene przytyc do, jak na moje oko dobrych 70 kilo, he?

CristineHolly

przecież Grant wygląda jak bóg seksu. ;P
świetnie dobrana obsada.

gosiuni

Nie zapominajmy, że scenariusz do tegoż filmu napisała autorka książki o Bridget. Nudno jest, jeśli film co do joty odzwierciedla książkę, zatem ten film naprawdę niesamowicie wypadł, a Renee za tę rolę powinna dostać Oscara:]

ocenił(a) film na 6
gosiuni

Książkę miałam minutę w ręku - przeczytałam dwie strony i stwierdziłam, że to nie dla mnie. Ale film mnie zachwycił, taka przezabawna komedia, ale nie - pusta. Jakieś tam przesłanie ma. Zawsze gęba mi się śmieje na tym filmie ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones