PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4340}

Dziennik Bridget Jones

Bridget Jones's Diary
6,9 286 334
oceny
6,9 10 1 286334
7,2 27
ocen krytyków
Dziennik Bridget Jones
powrót do forum filmu Dziennik Bridget Jones

Film jest o kobiecie ponad trzydziestoletniej, która ma zachowanie podlotka Jak na komedie szumnie nazwaną najlepszą - ten film prezentuje tzw. bezguście i obraża kobiety.

ocenił(a) film na 8
verra75

Nie czuję się w żaden sposób obrażona, pierwszy raz spotykam się z takim stwierdzeniem. Powiem więcej, zdarzało mi się słyszeć słowa: "To film o mnie!" od kobiet które wręcz utożsamiają się z Bridget, która próbuje wreszcie ułożyć sobie życie i której nie zawsze to wychodzi.

senninha

To ja bardzo ci współczuję, że utożsamiasz się z Bridget- antytalenciem w życiu zawodowym i osobistym: "ni do garnka, ni do biurka, ni do łózka" ....i nasuwa się takie stwierdzenie - jakbym prezentowała taki poziom i nawet jakby zakochał się we mnie sam Adonis, to zostałoby mi jedno rozwiązanie : "tylko się pochlastać" :)

ocenił(a) film na 8
verra75

A w którym miejscu napisałam, że utożsamiam się z Bridget? A z resztą to mniej istotne. Próbuję zrozumieć co mają zrobić osoby tak mało rozgarnięte jak Bridget? Pochlastać się (cokolwiek to znaczy)? Nie wiem czy wiesz, ale nie każdy ma idealną rodzinę, kochającego męża, cudowny domek pod miastem i dobrze płatną pracę. Wydaje mi się nawet, że Bridget może być w pewnym sensie trochę przerysowanym i wyolbrzymionym obrazem kobiety "nieidealnej", która nie do końca wie co zrobić ze swoim życiem. Z resztą... po co Adonis, wystarczy Colin Firth ;)

ocenił(a) film na 8
verra75

Polecam przeczytać książkę.

ocenił(a) film na 4
Lizzy_8

odradzam, każde słowo w tej książce nie było warte przeczytania. Poziom jaki prezentuje Bridget to dnoooo. Jeszcze tylko ćpunka i niżej się nie da.

ocenił(a) film na 8
madeleinq

Dla mnie książka była fantastyczna, ale to już kwestia gustów.

ocenił(a) film na 8
verra75

...jesteś kobietą z kompleksami,stąd twoje odczucia...ja odebrałam film z przymrużeniem oka :-) czyli tak jak powinnam ;-)

Tamilina

Nie mam kompleksów, miałabym je dopiero po tym jakbym była taka jak Bridget :)

ocenił(a) film na 10
verra75

Nie każda kobieta jest idealna, ale każda jest wyjątkowa - nawet gdy nie potrafi ugotować, stosownie do danej sytuacji się ubrać czy wygłosić przemowę. Film w żadnym wypadku nie obraża kobiet, przedstawia za to z lekkim przerysowaniem sytuacje z życia wzięte.

ocenił(a) film na 4
Tamilina

lubię to :) (to o przymrużeniu oka)

użytkownik usunięty
verra75

to jest komedia i to nawet dobra, nie rozumiem jak można się na nią tak zżymać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones