PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119724}
6,1 71 895
ocen
6,1 10 1 71895
4,9 14
ocen krytyków
Dziennik zakrapiany rumem
powrót do forum filmu Dziennik zakrapiany rumem

jestem totalnie zawiedziona. uwielbiam literaturę Huntera S. Thompsona, a jego książka "Rum
Diary" , wg mnie, była rewelacyjna: lekka, zabawna, a mimo wszystko zawierała pewien ważny
przekaz i ciekawe przemyślenia nt Ameryki tamtych czasów. film tego kompletnie nie ukazuje,
jest zlepkiem płytkich scen, które maja niewiele wspólnego z książką. reżyserowi gdzieś uciekł
cały przekaz ( przy czym absolutnie nie mam na myśli ukazywania jakichś głębokich treści,
których tam być może nie ma, ale jest intrygujący klimat, a przemyślenia Paula Kempa są dość
sugestywne). i nawet nie chodzi o to, ze scenariusz nie jest zgodny z książką (chociaż książka
zawiera sporo zabawnych tekstów, wprost do wykorzystania). po prostu film jest nijaką
miernotą bez głębszej treści. i nawet nie jest zabawny, a chyba miejscami taki miał być. ot
przyjemne obrazki do pooglądania (i nawet Johny Depp mnie w tej roli nie zachwycił). może
zabrakło trochę klimatu Las Vegas Parano, które swoim absurdem bardziej odpowiada
sposobowi pisania Thompsona? jest to moja pierwsza ocena na filmwebie, ale Rum Diary tak
bardzo mnie rozczarował, ze aż musiałam się tym żalem podzielić ze światem. książkę
polecam z czystym sumieniem, film już niekoniecznie (no chyba, ze dla niewątpliwie
przyjemnych bodźców wizualnych). szkoda, mogło być to dzieło kultowe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones