PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119724}
6,1 71 894
oceny
6,1 10 1 71894
4,9 14
ocen krytyków
Dziennik zakrapiany rumem
powrót do forum filmu Dziennik zakrapiany rumem

oj

ocenił(a) film na 6

dawno nie zabierałem głosu na forum, lecz teraz nie omieszkam w te słowy, Dżony łaj?!

ocenił(a) film na 5
artur_dada

tradżedi czy da się obejrzeć??

Holly__Golightly

nie da się obejrzeć... pierwszy raz w życiu chciałem wyjść z kina przed końcem seansu

ocenił(a) film na 5
luki22_filmweb

to rzeczywiście "dżony łaj",
myślałam że film dobry bo wysoka średnia na filmwebie a komentarze niestety jej zaprzeczają..
i teraz mam dylemat czy po nowym roku iść na rum czy może coś innego.

ocenił(a) film na 6
Holly__Golightly

subiektywnie i nie ubierając w słowy, profanacja

artur_dada

Dlaczego "Dżony łaj" ? Że niby kiepsko zagrał? czy że beznadziejny scenariusz? Nieśmieszne, nudne? konkrety ;) Nie widziałam tego filmu, ale myśle pójść, więc wolałabym wiedzieć co jest nie tak. Bez zdradzania fabuły, co jest złego w tym filmie?

ocenił(a) film na 6
Madame_Chloe

Wybacz mi proszę brak argumentacji, prozaika dni około świątecznych, kociokwik artykułację wszelaką skutecznie zamienia w bełkot, zatem nawet nie próbuję spisywać co mi tam po głowie, "później" spróbuję skrobnąć cosia sensownego.

artur_dada

Też czekam na sprawozdanie!!!!!! Czemu później dałeś w cudzysłów? Czyżbyś jednak nie miał nic napisać? Smutno.

ocenił(a) film na 4
Madame_Chloe

Cała obsada zagrała solidnie,aczkolwiek Johnny się znowu powtarza i niczego nowego nie prezentuje.
Największy problem z tym filmem tkwi w scenariuszu, historia bełkotliwa składa się ze zbioru ledwo powiązanych ze sobą niezbyt ciekawych scenek. W ogóle o czym była ta historia? O wszystkim i o niczym. Humoru w filmie nie brak, ale niestety często jest wymuszony i to czuć.
Brak też specyficznego klimatu-ujęcie Puerto Rico zbyt bezpłciowe. Zamiłowanie do używek wszelakich głównego bohatera zostało sprowadzone do jednej niezbyt interesującej sceny z halucynacją, a jak pokazano m.in. w Fear and Loathing in Las Vegas można formę filmu podporządkować odmiennym stanom świadomości.
Podsumowując, jest to film nijaki-ani zły,ani dobry, nie wywołujący żadnych emocji poza frustracją, że straciło się dwie cenne godziny życia i pieniądze za bilet. A chyba nic gorszego o filmie nie da się powiedzieć.

ocenił(a) film na 6
Alex_Narciso

Chciałoby się rzec nic dodać nic ująć, zwrócę jedynie uwagę na głównego winowajcę, mianowicie osobę reżysera, którego wybrał sam Thompson po obejrzeniu(rewelacyjnego zresztą) "Withnail i ja", oraz fakt iż Depp z tą myślą nosił się przez 20 lat, zatem miał wystarczająco czasu by nawet własnoręcznie napisać scenariusz, który odrobinę chociażby oddawałby klimat książki, nie twierdzę, że powinni wzorować się na Gilliamie(wspomniany wyżej Fear and Loathing in Las Vegas), czy też Linsonie(Where the Buffalo Roam), dzienniki rumowe, były pisane zanim Hunter zamienił się w Gonzo, ten film jest po prostu nijaki, nie tego się spodziewałem wyczekując kolejnej ekranizacji utworu popełnionego przez człowieka, którego hołubię i darzę, bez mała, uwielbieniem od dobrych kilkunastu lat. Wybaczcie proszę dobór słów, oraz wszelakie błędy od logicznych po inne niewybaczalne, ale jak już wspomniałem wcześniej, w duszy i na ciele kociokwik z całym wachlarzem "przyjemności", zatem i czas na ostateczne lekarstwo, szklaneczkę wypełnioną barwnym płynem z duszą, po wczorajszym seansie whiskey nie rumem.

artur_dada

Mądrze piszesz!

Alex_Narciso

To szkoda, chciałam na to iść :( Dużo osób było w ogóle? Słyszałeś opinie innych? Tez były podobne do Twojej?

ocenił(a) film na 4
kinga_j

No wiesz, do kina możesz pójść, tyle,że nie miej wobec tego filmu wielkich oczekiwań. Z tego co widać na takim Rotten Tomatoes ( http://www.rottentomatoes.com/m/The-Rum-Diary/ ), połowie krytyków oraz widzów film się podobał, drugiej połowie nie. Więc jest jakaś szansa, że znajdziesz się w pierwszej grupie. Dla mnie film kompletnie nijaki, ale może ktoś inny jest w stanie dostrzec w nim coś interesującego.

Alex_Narciso

Najgorsze jest właśnie to, że czytam tutaj tak wiele sprzecznych opinii i jak piszesz, połowie się podoba, a drugiej połowie nie. Może jednak pójdę , żeby sprawdzić do której grupy należę. ;)

ocenił(a) film na 5
kinga_j

Ja wlasnie obejrzalam film. Nuda, nie dalam rady obejrzec w calosci

kinga_j

opinie innych ? podczas seansu jeden gość z nudów zapalniczką się bawił, dużo osób kręciło się po kinie, a połowa kręciła się w swoich siedzeniach.... po seansie miny ludzi były mizerne.. czytaj -> było widać na ich twarzach zażenowanie i rozczarowanie

luki22_filmweb

o matko! Gościu z zapalniczką rządzi :D Szkoda, że się nie podobało:( ale w takim razie skąd taka wysoka ocena na fw? Może jeszcze zbyt mało ludzi oglądało?

ocenił(a) film na 5
kinga_j

Dlaczego taka ocena ? Bo małolatki i te starsze wielce zakochane w dżonym będą dawały 10 i 10 i 10 bo gra tam ich ukochany Pan Pirat

Ja przy filmach nie wybrzydzam, ale kurcze oglądałem go na 5 razy :)
Ocena 5 to max + 1 ( naciągane ) za urodę Amber;)

ocenił(a) film na 6
Madame_Chloe

Mam nadzieję, że konkretów wystarczyło(z postów innych forumowiczów oczywiście=]) by dokonać wyboru?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
artur_dada

5/10 Snuj o tym i owym... Jeżeli Depp chciał odkleić od twarzy "gębę" pirata, to stanowczo źle wybrał scenariusz. Jeżeli jego kolejny film nie będzie czymś stanowczo lepszym, pozostanie niestety tylko Sparrowem.

artur_dada

Obawiałem się ,że ten film może być właśnie taki jak piszesz . Dzięki , za zaoszczędzone 20 zł kupię sobie dwa tanie wina i wypiję za twoje zdrowie .

ocenił(a) film na 7
popo_fw

Za dwadzieścia złotych kupisz na luzie cztery.

pan_dziejaszek

Acha ! .... i ogórki kiszone !

ocenił(a) film na 3
popo_fw

ja kupię sobie dwa tanie rumy i pokaże kto jest prawdziwym zakrapiajcą rumów

ocenił(a) film na 6
jan111to

na razie pokazujesz jak spedalony jestes

ocenił(a) film na 6
popo_fw

a dziękuję, dziękuję=] zatem za rosyjskie okręty podwodne=]

ocenił(a) film na 7
artur_dada

IMHO gdyby nie "Dżony" ten film zasługiwałby na 3 a nie na 6-7. To on ciągnie cały Dziennik w górę.....A że stać go na więcej - cóż, musiał trzymać się scenariusza

Orbb

A jak dla mnie to jest, film którego nawet Johnny nie uratuje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones