Dzienniki motocyklowe

Diarios de motocicleta

2004 2 godz. 6 min.
7,4 16 996
ocen
7,4 10 16996
10 638
chce zobaczyć
{"rate":5.75,"count":4}

Film opowiada o podróży przez Amerykę Południową, którą zdezelowanym motocyklem podjęli w 1952 roku dwaj młodzi Argentyńczycy, biochemik-Alberto Granado i student medycyny- Ernesto Guevara. Obaj wędrowcy, synowie dobrych rodzin, tak zaplanowali trasę, by dokładnie poznać kontynent, niesłusznie ich zdaniem podzielony...

Sitiana
opis użytkownika

W 1952 roku dwóch młodych Argentyńczyków: Ernesto Guevara i Alberto Granado wyrusza w podróż mającą na celu poznanie "prawdziwej" Ameryki Łacińskiej. Ernesto jest 23-letnim studentem medycyny, a Alberto 29-letnim biochemikiem. Z iście romantyczną żądzą przygody, ci dwaj przyjaciele wyruszają ze swego rodzinnego miasta - Buenos Aires na rozklekotanym motocyklu "Norton 500" z 1939 roku. Pomimo tego, że pojazd psuje się nieustannie podczas ich 8 miesięcznej wyprawy, ruszają dalej i nie zbaczają z wytyczonej trasy. Ameryka Południowa poznawana z zupełnie innej perspektywy, oraz ludzie, których spotykają na swojej drodze - to wszystko zaczyna klarować ich zupełnie nowe spojrzenia na kontynent, w którym żyją. Zdarzenia, jakich doświadczą w czasie tej podróży, obudzą w nich prawdziwych  mężczyzn, którymi się później staną, i zdefiniują etyczno - polityczne ścieżki, którymi Ernesto i Alberto podążą w swoim dorosłym życiu....
Film oparty jest na dziennikach zarówno Alberto Granado, jak i Ernesto Guevary, który poźniej stanie się "El Che". "Dzienniki motocyklowe" to swoisty "list miłosny" do Ameryki Południowej. Opisuje on niesamowitą podróż ku odkryciu samego siebie i ku poznaniu źródeł serca Rewolucji...

Sitiana
opis użytkownika

"Dzienniki motocyklowe" to kino stylizowane na dokument. Jest to opowieść o sztucznie podzielonym granicami kontynencie, kryjącym wiele tajemnic. Są tam biedne miasteczka, w których ludzie walczą o byt i pracę, oraz hacjendy bogaczy. W podróż motocyklową po Ameryce Południowej wyruszają dwaj naiwni młodzieńcy, którzy odkrywają jej ciemne i jasne strony. Wyprawę kończą już jako dwaj młodzi mężczyźni, którzy w trakcie wędrówki podjęli ważną decyzję, co dalej robić ze swoim życiem. W "Dziennikach" odnajdziemy przygodę, pokonywanie własnych słabości i wspaniałą męską przyjaźń, która dojrzewa wraz z bohaterami.

Simbelmyne
opis użytkownika

"Dzienniki motocyklowe" opowiadają historię dwójki młodzieńców, którzy wyruszają w podróż swojego życia. Młodzi przyjaciele opuszczają swoje rodzinne miasto, Buenos Aires, na motorze. Mimo jego awarii kontynuują podróż przez dziką Amerykę Południową, korzystając z różnych środków transportu i pomocy innych ludzi. Przygody, które się im przytrafiają, czasem zmuszają ich do trudnych wyborów i stanowią dla nich okazję do lepszego poznania samego siebie oraz do wypróbowania siły męskiej przyjaźni.

milagro
opis użytkownika

 W "Dziennikach motocyklowych" śledzimy podróż dwóch Argentyńczyków, Che Guevary (Gael Garcia Bernal) i Alberto Granado (Lucas Oro), którzy w 1952 roku postanowili przejechać na motorze całą Amerykę Południową, od Argentyny po Wenezuelę. Cel jednak szybko traci na wadze, gdy oboje odkrywają prawdziwe oblicze życia w krajach Ameryki Łacińskiej. Obcowanie z biedą i niesprawiedliwością oraz praca w odizolowanym od świata obozie dla trędowatych zaważy na ich przyszłości.

Nasta
opis użytkownika

Dzienniki motocyklowe to historia dwóch młodych mężczyzn, którzy wyruszają w pełną przygód podróż przez nieznany kontynent. Ta wyprawa staje się jednocześnie podróżą w głąb siebie. To film o trudnych wyborach, które musimy podjąć na drodze życia, o przyjaźni i solidarności. Mówi wreszcie o odnalezieniu własnego miejsca w świecie, i to takiego, o które warto walczyć.
W roku 1952 dwóch młodych Argentyńczyków - Ernesto Guevara i Alberto Granado - wyruszyło na poszukiwanie prawdziwego oblicza Ameryki Łacińskiej. Ernesto to 23-letni student medycyny, zaś 29-letni Alberto jest biochemikiem. Film Dzienniki motocyklowe śledzi losy tej dwójki odkrywającej bogactwo i złożoność kontynentu latynoamerykańskiego.
Dwójka przyjaciół w iście romantycznej pogoni za przygodą opuszcza rodzinne Buenos Aires na rozklekotanym Nortonie 500 z 1939 roku. Mimo awarii motocykla kontynuują swoją ośmiomiesięczną odyseję, łapiąc każdą możliwą okazję transportu. Zróżnicowane pejzaże odzwierciedlają stopniową przemianę w ich sposobie postrzegania świata; ludzie, których spotykają na swej drodze, otwierają im oczy na zupełnie inne oblicze Ameryki Południowej. Trafiają na wyżyny Machu Picchu, gdzie odnajdują majestatyczne ruiny i zdają sobie sprawę z ogromnego znaczenia zapomnianego dziedzictwa Inków. Gdy docierają do kolonii trędowatych, usytuowanej w głębi peruwiańskiej dżungli, zaczynają wątpić w wartość postępu mierzonego sukcesem gospodarczym, który tak wielu ludzi pozostawia poza nawiasem społeczeństwa. Doświadczenia z tego miejsca pomagają określić ich późniejsze postawy etyczne i wytyczyć drogę, którą podążą.
Dzienniki motocyklowe, oparte na zapiskach Alberto Granado, oraz człowieka, którego historia zapamięta jako "El Che", są opowieścią o odkrywaniu samego siebie, ukazującą początki wiecznego rewolucjonisty.

[opis dystrybutora]

Vala
opis użytkownika

Dwóch przyjaciół z Buenos Aires - Ernesto Guevara i Alberto Granado - postanawia wyruszyć w podróż przez Amerykę Południową. W drogę pcha ich ciekawość świata i nadzieja na wiele okazji do podrywu.
Wsiadają na motocykl, Norton 500, i rozpoczynają pogoń za przygodą, która prowadzi ich piaszczystymi bezdrożami, górskimi szlakami, rwącymi rzekami.
Ta szalona wyprawa przez piękny i niezwykły kontynent stanie się próbą wytrzymałości bohaterów, a 13 000 kilometrów pełnych przygód i wyzwań na zawsze ich zmieni.

wesoool
opis użytkownika

Dwoje przyjaciół mieszkających w Buenos Aires, postanawia przebyć 8 tys. km w 4 miesiące podróżując przez Amerykę Łacińską. Chcą wreszcie zbadać własny kontynent znany im tylko z książek. Zamierzają to zrobić na starym i cieknącym motocyklu Norton 500 z 1939 roku. 29-letni biochemik Alberto Granado z Cordoby oraz 23-letni student medycyny (specjalizacja trąd) Ernesto Guevara chcą tego dokonać aby zrealizować własne marzenia. Ernesto, który jest jednocześnie narratorem filmu cierpi także na astmę. Wyruszają 4 stycznia 1952 roku na swoją wielką wyprawę. Po tygodniu odwiedzają dziewczynę Ernesto, Chichinę. Rozstanie z nią na kilka miesięcy nie jest łatwe, tym bardziej, że bogata rodzina dziewczyny nie lubi biednego Ernesto. Chłopak dostaje od Chichiny 15 dolarów na zakup kostiumu kąpielowego i nie chce ich przeznaczyć na nic innego. Ciągle psujący się motocykl, brak pieniędzy, trudne warunki pogodowe i choroba Ernesta nie przerywają podróży przyjaciół. Dzięki podawaniu się za sławnych doktorów udaje im się przezwyciężać początkowe trudności. Po kolejnej awarii w Chile jednak muszą zostawić swojego zdezelowanego Nortona, w dalszą drogę udają się pieszo. Ciężka podróż oraz obserwacje powszechnej biedy i wyzysku miejscowej ludności sprawiają, że przyjaciele zaczynają inaczej patrzeć na otaczający ich świat.

Zarlacz
opis użytkownika