film

Dziewczyna na pożegnanie

The Goodbye Girl
1977
1 godz. 50 min.
7,1 729
ocen
7,1 10 1 729
Pewnego dnia partner Pauli (Marsha Mason), bez słowa wyprowadza się z ich wspólnego mieszkania. Zostawia jedynie kartkę, w której informuje, że wyjechał bo otrzymał... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Dziewczyna na pożegnanie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 9 innych nagród oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Pewnego dnia partner Pauli (Marsha Mason), bez słowa wyprowadza się z ich wspólnego mieszkania. Zostawia jedynie kartkę, w której informuje, że wyjechał bo otrzymał świetną rolę filmową. Co więcej, okazuje się, że swoje miejsce w mieszkaniu wynajął innemu aktorowi Elliotowi (Richard Dreyfuss), który właśnie puka do drzwi. Tak rozpoczynaPewnego dnia partner Pauli (Marsha Mason), bez słowa wyprowadza się z ich wspólnego mieszkania. Zostawia jedynie kartkę, w której informuje, że wyjechał bo otrzymał świetną rolę filmową. Co więcej, okazuje się, że swoje miejsce w mieszkaniu wynajął innemu aktorowi Elliotowi (Richard Dreyfuss), który właśnie puka do drzwi. Tak rozpoczyna się historia pary bohaterów, którzy od początkowej niechęci względem siebie, przechodzą stopniowo do coraz cieplejszych uczuć.

boxoffice
$102 000 000 w USA
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / Warner Bros. (przedstawia) / Rastar Pictures
tytuł oryg.
The Goodbye Girl
inne tytuły
Bogart Slept Here (tytuł roboczy) USA
Neil Simon's The Goodbye Girl
więcej
James Caan, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Jack Nicholson oraz Burt Reynolds byli kandydatami do roli Elliota Garfielda.
Zdjęcia do filmu powstały w Nowym Jorku (Nowy Jork) i Culver City (Kalifornia) w USA.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych