Dustin Hoffman 

Dustin Lee Hoffman

8,5
33 628 ocen gry aktorskiej
Dustin Hoffman
Popularność zdobył rolą w filmie "Absolwent". Krytyków zainteresował nie tylko swoją grą, ale również charakterystycznym wyglądem. Popis sztuki aktorskiej dał w roku 1969 w obrazie pt. "Nocny kowboj". Wcielając się tam w rolę Enrico "Ratso" Rizzo, Hoffman stworzył postać tak autentyczną i przekonującą, że wielu ludzi podczas seansu czuło do niego prawdziwe obrzydzenie. Udział w tym filmie przyniósł mu drugą nominację do Oscara. Kolejne role umacniały jego pozycję jako aktora o nieograniczonych możliwościach. W swojej karierze wcielał się w najróżniejsze postaci: człowieka dotkniętego autyzmem ("Rain Man"), kobiety ("Tootsie") czy kapitana piratów ("Hak").

Hoffman występował również na Broadwayu. Rola Willy'ego Lomana w sztuce "Śmierć komiwojażera" przyniosła mu mieszane recenzje, od zachwytów po potępienie. Wielu krytyków uważało, że nie dorównuje on poprzedniemu odtwórcy tej postaci – Lee J. Cobbowi. Jednak pochwalne opinie przeważyły i Hoffman w 1985 roku wystąpił w telewizyjnej wersji spektaklu.

Początek lat 90. nie był dla aktora zbyt udany. Kolejne role były oceniane przez krytykę dość nisko. Po filmie "Przypadkowy bohater" zarzucano mu powielanie postaci Ratso z "Nocnego kowboja". Na dobre powrócił na ekrany rolą pułkownika Sama Danielsa w "Epidemii".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 sierpnia 1937

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 166 cm

Oscar
Zdobył 2 nagrody Oscar, 25 innych nagród oraz 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Anne Byrne Hoffman (04.05.1969 - 06.10.1980, rozwód), córka Jenna Byrne (15.10.1970); 2. Lisa Gottsegen (od 12.10.1980), 4 dzieci: Jacob Edward (ur. 20.03.1981), Rebecca Lillian (ur. 17.03.1983), Maxwell Geoffrey (ur. 30.08.1984) i Alexandra Lydia (ur. 27.10.1987)
F.F. Coppola rozważał obsadzenie go w roli Michaela Corleone w "Ojcu Chrzestnym". Ostatecznie angaż dostał Al Pacino.
W Brentwood (Kalifornia, USA), ratując życie motocykliście, został potrącony przez ciężarówkę.
Był zainteresowany rolą Shylocka w adaptacji sztuki Williama Szekspira w reżyserii Michaela Radforda zatytułowanej ''Kupiec wenecki''. Zanim jednak skontaktował się z reżyserem, Al Pacino dostał rolę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ale ja wciąż mam go przed oczami jako pełnego energii faceta w doskonałych rolach, w znakomitych filmach. Trzeba przyznać, że to jeden z wielkich kina

fantastyczny aktor, cenie go przede wszystkim za role w absolwencie i nocnym kowboju, ale szczerze mowiac, nie widzialem jego slabej roli. chyba troche niedoceniany.

Rola w Rai Manie jest tak genialna że nie da się jej opisać

Ja wiem,że nie mogę oceniać obiektywnie,bo go po prostu uwielbiam i wiem,że były już
takie tematy,ale kurde 69 miejsce??!!

Jak widzę,że jakiś Ian Somerhalder jest wyżej od niego to mnie krew zalewa.Tak,wiem,wiem chodzi o popularność nie o jakość,ale to nie do wytrzymania.

P.S.Przynajmniej liczba kreatywna ;)

mial 51 lat !!?