PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544627}
6,5 85 556
ocen
6,5 10 1 85556
3,8 4
oceny krytyków
Dziewczyna w czerwonej pelerynie
powrót do forum filmu Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Prawie jak The Thing

ocenił(a) film na 8

Dużo osób narzeka na zbytnią cukierkowość i że to romansidło, a ja w zasadzie przez cały film nie zwróciłem na to uwagi.
Podobało mi się, że wilk pojawia się dopiero po 40 minutach filmu, a do tego czasu nie wiemy czy tak naprawdę nawet istnieje (w końcu nie pojawiał się przez 20 lat, może ktoś się pod niego podszywał). W pewnym momencie można nawet pomyśleć, że wszystko zostało ukartowane przez Salomona, któremu jest to na rękę - wraz ze swoją świtą jest niesamowitą postacią - dawno nie widziałem tak egzotycznego pomieszania wątków. Inkwizycja z mitologią i krucjatami? Dobra mieszanka! Salomon ze słoniem bardzo przypominał mi króla Hyperiona z Immortals ze swoim bykiem.
Kiedy dowiadujemy się, że wilkołak faktycznie istnieje, zaczynamy zastanawiać się kto nim jest. Film wprowadza klimat niepewności podobny jak w The Thing, każdy jest podejrzany, bo o wilkołaku mamy tylko jedną informację - ma brązowe oczy (czyli jak wszyscy w wiosce oprócz głównej bohaterki).
Zakończenie raczej mnie zaskoczyło, więc też na plus.

Uważam, że gdyby wprowadzić więcej okrucieństwa, czy seksu film nic na tym by nie zyskał, a wręcz stracił aurę tajemniczości i chemię między bohaterką a jej zalotnikami. No i wbrew pozorom jest bardzo mroczny, to że 1 koleś ma ułożoną fryzurę i są ładne kobiety, nie oznacza, że w filmie się nie morduje bez powodu i nie torturuje. Nie klasyfikowałbym tego jako horror, ale dla porównania, ostatnio oglądałem Hansel I Gretel i mimo większej ilości nagości i tony flaków był lekki i przyjemny. Porównywać to do Zmierzchu to zbrodnia.
Trzeba też wspomnieć o świetnie wpasowanej muzyce i pięknych sceneriach.

Żeby nie było tak słodko, brakowało mi tu jakiegoś wątku pobocznego (Claude, Roxanne, młody sługa boży), albo jakiejś skrywanej tajemnicy miasteczka np. dlaczego wilkołak polował akurat tam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones