PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796891}

Dziewczyna we mgle

La ragazza nella nebbia
6,9 37 264
oceny
6,9 10 1 37264
5,9 14
ocen krytyków
Dziewczyna we mgle
powrót do forum filmu Dziewczyna we mgle

Film niezły, ale...

ocenił(a) film na 6

... za bardzo naciągany. Zamiast śledztwa, medialna szopka, zamiast standardowych przesłuchań - czekanie nie wiadomo na co. I nagle, jak za dotknięciem magicznej różdżki, wszystko samo zaczyna składać się w przeuroczą całość. Dowody i fakty wyskakują ochoczo, niczym króliki z kapelusza zdolnego iluzjonisty. Owszem, jest klimat, jakaś tam tajemnica, jednak sposoby rozwiązania jej były co najmniej absurdalne

TakaSeJa

Właśnie, mam szczerą nadzieję, że nikt nie pozwoliłby policjantowi na odstawianie takich cyrków...

tuczyn

Rutkowski czyli szopka na zlecenie policji reszta bez komentarza.
Prokurator sadysta i jego syn z Nowej Soli
Tomasz Komenda i 18 lat odsiadki niewinnego człowieka.
Oraz wiele wiele innych bardzo podobnych spraw o których się nie dowiemy.

ocenił(a) film na 4
TakaSeJa

Tak, jest to film, w którym ontologia świata bardzo sprzyja tezom, bohaterom itd. To oznacza, że jest kiepsko skonstruowany, niestety.

ocenił(a) film na 7
TakaSeJa

Kurde w filmie jest mnóstwo absurdów i dziwnych nielogicznych scen ale klimat i postać tego nauczyciela jest niezła. Ja mu kibicowałam bo dla mnie wyglądał na winnego tak bardzo, że byłam pewna że jest niewinny xD a tu surprise. Obstawiałam ojca Anny albo kogoś z tej sekty ale to by było banalne więc dobrze, że nie.
Dla mnie film jest zbyt niewiarygodny- po pierwsze, że ktoś zabija dziewczynkę dla pieniędzy, dwa że sam na siebie napuszcza psy i mu się udaje cała intryga, trzy Vogel załatwia siebie bo zabija nauczyciela zamiast wykorzystać to co wiedział z tym O, żeby go zapuszkować. A najgorszy złol filmu co zabił 6 dziewczynek czyli psychiatra żyje sobie dalej w spokoju...

ocenił(a) film na 5
TakaSeJa

Najbardziej absurdalny jest fakt że czekasz dwie godziny na finał i nagle w ostatniej minucie "wielki" zwrot akcji po którym uświadamiasz sobie że właśnie zmarnowałeś co najmniej pół godziny życia .. Film jest po prostu bezsensowie rozciągiety w czasie. Osobiście jestem zawiedziony takim zakończeniem. 5/10

piotrja6

Ten zwrot nie był aż taki niespodziewany dla wytrawniejszych widzów kryminałów - po pierwsze (SPOILER): nie obsadzano by gwiazdy pierwszej wielkości (J. Reno) w małej i mało znaczącej roli, żeby sobie tylko posiedział za biurkiem i wygłosił parę zdań jako ekspert. Taki zabieg przeważnie kryje podstęp scenariuszowy :)
A kiedy na koniec, wydawałoby się po wszystkim pokazują go jak wraca do domu, wszystko staje się jasne, zanim jeszcze otworzy swoją skrytkę - wszak było wiadomo, że sprawca załatwiony przez gliniarza nie mógł być także sprawcą sprzed 30 lat.

TakaSeJa

Ja jestem ogromnie rozczarowana zakończeniem. W scenie ostatniej rozmowy detektywa z psychiatrą liczyłam, że oto okazuje się, że cały wątek snuty jakoby nauczyciel popełnił zbrodnię faktycznie jest wymysłem chorej wyobraźni inspektora i właśnie zamordował on niewinnego człowieka, a tu nagle... te kosmyki i morderców dwóch. I wszystko zgrane w czasie w sposób rodem z science fiction. Szkoda... wielka szkoda :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones