The Danish Girl

2 godz.
7,2 93 886
ocen
7,2 10 93886
38 598
chce zobaczyć
4,6 17
ocen krytyków
{"rate":4.5882354,"count":17}
{"type":"film","id":493475,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Danish+Girl-2015-493475/tv","text":"W TV"}]}

To niezwykła historia miłosna zainspirowana życiem artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander), których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i zostaje jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, Lili Elbe.

opis dystrybutora kino

Inspirowany prawdziwą historią duńskiego malarza Einara Wegenera i jego żony urodzonej w Kalifornii portret małżeństwa stawia pytanie: Co zrobić, gdy ktoś kogo kochasz, chce się zmienić? Pada ono pewnego chłodnego popołudnia, gdy para maluje portrety w swoim studiu. Gdy modelka odwołuje wizytę, kobieta pyta męża, czy nie miałby nic przeciwko włożeniu pary damskich butów i pończoch, tak by ona mogła dokończyć dzieło na czas. Mężczyzna zgadza się od razu. Tak zaczyna się jedna z najbardziej pasjonujących i niezwykłych miłosnych historii dwudziestego wieku.

Sparkling1986
opis użytkownika

Kiedy Gerda (Alicia Vikander) prosi swego męża Einara Wegenera (Eddie Redmayne), by pozował jej w kobiecym stroju, ujawniają się od dawna skrywane skłonności Einara, by zostać kobieta. Ciesząc się bezwarunkowym wsparciem kochającej żony, Einar podejmuje walkę o prawo bycia tym, kim chce być - pionierką zmiany płci Lili Elbe.

opis dystrybutora dvd