PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493475}

Dziewczyna z portretu

The Danish Girl
7,2 100 625
ocen
7,2 10 1 100625
5,3 32
oceny krytyków
Dziewczyna z portretu
powrót do forum filmu Dziewczyna z portretu

Myślicie że ma szansę na oscara za ten film? Czy DiCaprio już teraz nie pozwoli sobie go wyrwać z rąk?

ToughAintEnough

Dali by tego oskara DiCaprio bo już mi go szkoda ;/

ocenił(a) film na 8
ToughAintEnough

Obawiam się, że to raczej Eddie już sobie go nie da wyrwać.

ToughAintEnough

Eddie pokazał więcej niż Leon i to ja bym jemu dał Oscara, ale Akademia pewnie nie da mu drugi raz z rzędu. A poza tym Leoś zgarnia wszystkie inne nagrody, co mnie bardzo zasmuca, bo to aktor przez małe a..

użytkownik usunięty
sebastiansswigon

Dlaczego? Śmiem twierdzić, że to iż dostał oscara rok temu nie dyskwalifikuje go w walce o tegoroczną nagrodę a tylko zwiększa jego szanse. Leo gra bardzo dobrze ale tylko tyle...w żadnym filmie, no może oprócz Gilberta Grapea, nie pokazał zębów, nie wczuwa się w rolę na tyle żeby widz zapomniał, że widzi Leo DiCarpio tylko bohatera. To niestety nie jest format Streep, daniela Day-Lewisa czy wschodzącego Eddiego.Hollywood foreign press association może i lubi Leosia ale podejrzewam, że członkowie akademii nie będą równie szczodrzy hahaha...sorry Leo not this time (again).

Oczywiście że go to nie dyskwalifikuje - tego nie napisałem. Twierdzę że to zmniejsza jego szanse - tu się różnimy :) Co do Leona to się zgadzam w 100 %. Ale nawet jeśli zdobędzie tego wymodlonego Oscara to i tak ta statuetka nie zrobi z niego wielkiego aktora (prędzej obrośnie w piórka xD). Jak to powiedziała jedna ze zdobywczyń, Oscar to nagroda subiektywna i z...przypadku, a że w tym roku parcie na Leosia jest jeszcze większe niż dotychczas to członkowie Akademii mogą na niego głosować a w dodatku jego konkurencja też nie ma się czym pochwalić. Ogólnie niski poziom, jeśli chodzi o pierwszoplanowych aktorów .

ocenił(a) film na 9
ToughAintEnough

Eddie rzeczywiście zagrał w tym filmie lepiej niż Leonardo w Zjawie.

BozekVooDoo

oskar dla E.R. Di Caprio w Zjawie zagral bardzo spektakularnie, swietnie, ale nie zaskoczyl; gdybym mial wybierac to tylko i wylacznie Oskar dla E.R. Niesamowity warsztat, wielkie aktorstwo.

ToughAintEnough

Eddie Redmayne wypadł rewelacyjnie, choć jeśli chodzi o tego typu role to bardziej podobał mi się Jared Leto w "Witaj w klubie" (za co słusznie został nagrodzony Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego). Cóż, DiCaprio zagrał dobrze, ale w "Zjawie" bardziej podobał mi się Tom Hardy: jego postaci nienawidziło się od pierwszej sekundy filmu - i to jest właśnie aktorstwo! DiCaprio trochę jak Tom Hanks w "Cast Away": przez cały film grymas bólu na twarzy, krew, pot i łzy. No i to, o czym niektórzy z Was pisali: oglądając Eddiego na ekranie zapominam o aktorze, widzę postać. Oglądając Leo - niestety, mam zgoła odmienne odczucia. Co absolutnie nie znaczy, że jest złym aktorem - ale do mistrzów fachu (Meryl Streep, Daniel Day Lewis czy Christoph Waltz) sporo mu brakuje.

ocenił(a) film na 8
olka0207

Co do Christopha Waltza sie nie zgodzę. Od 2009 roku w każdym filmie jaki oglądam z Waltzem widzę Hansa Landę.. Wszedzie gra tamtą postać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones