PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493475}

Dziewczyna z portretu

The Danish Girl
7,2 100 625
ocen
7,2 10 1 100625
5,3 32
oceny krytyków
Dziewczyna z portretu
powrót do forum filmu Dziewczyna z portretu

Tak naprawdę dziś chodziło nam o ten film, ten pierwszy był raczej z doskoku. No więc na początek : piękne kadry i zdjęcia, przepiękne malownicze widoki gór i i fiordów. Historia toczy się nie spiesznie, powoli i z odpowiednim dystansem poznajemy małżeństwo malarzy, widzimy sielski obrazek : młodzi, zakochani w sobie po uszy ludzie, którzy uzupełniają się także na drodze zawodowej. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy mąż zaczyna pozować żonie w niecodziennej roli to rozbudza w nim coś co było głęboko ukryte przez wiele , wiele lat. Film skłania do pytań, czym jest miłość, jakie jej są granice, czy kochamy kogoś za wygląd/płeć czy za wnętrze co bardziej się liczy. Postać Eddie nawet kiedy jest jeszcze mężem jest delikatna, nieśmiała, krucha, natomiast postać kreowana przez Alicje jest zdeterminowana i silna, to ona wiedzie prym w związku. To się zaczyna zmieniać wraz z odkryciem drugiego ja przez Einara. Sorry Leoś, ale znowu masz niestety silnego konkurenta w drodze do upragnionej statuetki, ponieważ Eddie znowu pokazał ogrom swojego kunsztu aktorskiego, na jego twarzy gości wiele emocji, a czasami zdaje mi się, że był bardziej kobiecy od kobiet które znam xD. Dobry scenariusz, bardzo dobre aktorstw, cudne kadry i zdjęcia. Jak dla mnie 8/10.

ocenił(a) film na 9

Piękny film opowiadający o bezgranicznej miłości,taka jak pokazała Gerda względem Einara/Lili.Świetny film zmianiający spostrzerzenia na temat osób lekko zdziwaczałych i poniekąd wyjaśnia skąd nachodzi nagła zmiana usposobienia takiego człowieka na własnego ego.Alicia jest szczególnie urzekająca w roli Gerdy bo perfekcyjnie obrazuje emocje,które musiała przejść w prawdziwym życiu partnerka Einara i zasłużyła jak mało kto na Oscara w tym roku.Co do roli Eddiego to nie widzę innego aktora,który wkomponowałby się w rolę Lili,faktycznie jest bardzo kobiecy w tym filmie,czasem wychodzi to korykaturalnie ale ważne,że podjął się takiego wyzwania aktorskiego-chwała mu za to.Mało który mężczyzna zagrałby taką rolę.Szkoda,że nie dostał drugi rok z rzędu Oscara :/ Film sam w sobie może posiada braki scenariuszowe,ale za to ma kapitalne zdjęcia,scenografię i charakteryzację aktorów.Dlatego jest to jeden z lepszych filmów jakie miałem przyjemność obejrzeć.Zgadzam się z Twoją opinią na temat tego filmu-a raczej dzieła Hooper'a :)

użytkownik usunięty
Kacper_Szaratkiewicz

Dla mnie Reymayne zagrał bardzo przekonująco, był delikatny, był wrażliwy wtedy kiedy trzeba, gesty , mimika jego twarzy pokazywały, że tęsknił za byciem kobietą. Scenografia i kostiumy - urzekające. Alicja bardzo dobrze tez zagrala w Ex machinie ktora Oscara zdobyla za efekty :)

ocenił(a) film na 9

Mnie również Redmayne zachwycił tylko może w dwóch lub trzech scenach wyglądał dość dziwnie,ale ogólnie wyszedł taks amo dobrze jak w "Teorii Wszystkiego" jak nie lepiej :) Teraz tylko czekać na kolejne jego role,oby nie trwało to długo ;)

użytkownik usunięty
Kacper_Szaratkiewicz

jak dla mnie bardzo dobrze poradził sobie z tą rolą, ogólnie polecam też Miłość Larsa bo w tym filmie też glowna postac ma problem z akceptacja siebie

ocenił(a) film na 9

Och,no to trzeba obejrzeć :D Eddie to super aktor,jeden z bardziej uzdolnionych w 21 wieku :)

użytkownik usunięty
Kacper_Szaratkiewicz

młody zdolny i wszystko jeszcze przed nim :D

ocenił(a) film na 9

Min. adaptacja książki JK Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć",choć za nie raczej nominacji Oscarowej nie będzie :D Ale za to Alicia ma szansę na nominacje dzięki filmowi "The Lights Between Oceans",którego premiera odbędzie się we wrześniu i jest to najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera w tym roku.A jaka jest Twoja? :)

użytkownik usunięty
Kacper_Szaratkiewicz

oo te Fantastyczne zwierzęta już mi ktoś polecał :)
czekam na nową Alicje tym razem nie kręcona przez Burtona wiec jestem ciekawa jak to wyjdzie, na pewno kusi mnie też http://www.filmweb.pl/film/Legion+samob%C3%B3jc%C3%B3w-2016-725816 ten film, no i chciałabym zobaczyć http://www.filmweb.pl/film/%C5%81owca+i+Kr%C3%B3lowa+Lodu-2016-684721 tym razem nie ma tu Stewart tylko jest Blunt wiec moze byc lepiej :)

ocenił(a) film na 9

Tak,również czekam na te filmy,dzięki Bogu nie ma Stewart tylko Blunt,choć w " Sicario" średnio zagrała tak jednak jest dobrą aktorką,a bynajmniej lepszą od Stewart o niebo :) "LEgion Samobójców" to jeden z lepszych blockbusterów w tym roku,też czekam z niecierpliwością na ten film,ale film gdzie Fassbender,Vikander i Weisz to jest mój najbardziej oczekiwany film czyli "The Lights Between Oceans" :)

użytkownik usunięty
Kacper_Szaratkiewicz

o czekaj bo musze sobie ustawic go ze chce obejrzec ten co podajesz z ta trojka :)

Fassbendera tez bardzo lubie choc Makbet jako sam film nieco mnie zawiodl ( szerzezj o zawodzie na notce) ;P ale sama gra Michaela bardzo dobra!

Tez uwazam ze w Sicario nie zagrala jakos rewelacyjnie, sam film tez mi sie dluzyl stad ocena na 6 u mnie, ale jednak wlasnie jest o niebo lepsza niz Stewart wiec to bedzie godny pojedynek miedzy nia z Theron :)

ocenił(a) film na 9

'a czasami zdaje mi się, że był bardziej kobiecy od kobiet które znam' - jako kobieta odnoszę identyczne wrażenie przy oglądaniu efektów transformacji panów m/k - że oni mają wyobrażenie kobiecości doskonałej, do potęgi dziesiątej, której kobieta nie wytrzyma, nie stosuje i nie lubi nawet... wchodzącej w groteskę, a jednocześnie dającej kobietom do myślenia jak diabli

użytkownik usunięty
TangoAndWaltz

trafione w punkt^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones