film

Dziura w ziemi

1970
1h 40m
7,0 711
ocen
7,0 10 1 711
Grupa geologów udaje się na południe Polski, aby szukać ropy naftowej. Zobacz pełny opis
Dziura w ziemi zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film o grupie geologów poszukujących w południowej Polsce ropy naftowej. Różnice charakterów w grupie kolegów pracujących przy odwiecie powodują spięcia. Młody inż. geolog Andrzej jest pełen ambicji i chce się wykazać niezwykłym osiągnięciem, jest pewien swoich racji i wciąż oczekuje potwierdzenia własnej wartości. starszy od niegoFilm o grupie geologów poszukujących w południowej Polsce ropy naftowej. Różnice charakterów w grupie kolegów pracujących przy odwiecie powodują spięcia. Młody inż. geolog Andrzej jest pełen ambicji i chce się wykazać niezwykłym osiągnięciem, jest pewien swoich racji i wciąż oczekuje potwierdzenia własnej wartości. starszy od niego kierownik ekspoloatacji Skawiński, jest solidnym, wartościowym fachowcem który lubi spokojną zorganizowaną pracę. Jest jest trzeci - kierowca Miecio kochający życie, lubiący się zabawić wesołek. Film jest opowieścią o ich współpracy, pokazuje pracę ludzi w grupie, jest bardzo naturalistyczny. To debiut fabularny Mistrza kina naturalistycznego Andrzeja Kondratiuka. Film o grupie geologów poszukujących w południowej Polsce ropy naftowej. Różnice charakterów w grupie kolegów pracujących przy odwiercie powodują spięcia. Młody inż. geolog Andrzej jest pełen ambicji i chce się wykazać niezwykłym osiągnięciem, jest pewien swoich racji i wciąż oczekuje potwierdzenia własnej wartości. starszy od niego kierownik eksploatacji Skawiński, jest solidnym, wartościowym fachowcem, który lubi spokojną zorganizowaną pracę. Jest trzeci - kierowca Miecio kochający życie, lubiący się zabawić wesołek. Film jest opowieścią o ich współpracy, pokazuje pracę ludzi w grupie, jest bardzo naturalistyczny. To debiut fabularny Mistrza kina naturalistycznego Andrzeja Kondratiuka. Proste życie, ludzie i ich prawdziwe zachowania, plenery i przyroda to znaki rozpoznawcze tego reżysera. Poza tym świetna obsada i klimat uzupełniają jakość tego filmu. W 1970r. został nagrodzony w Karlovych Varach, a rok później w Łagowie - za zdjęcia. Dobry polski, czarno-biały film.

studio
Zespol Filmowy Nike
tytuł oryg.
Dziura w ziemi
inne tytuły
A Hole in the Ground Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Lutomiersku pod Łodzią, nad Zalewem Zegrzyńskim, Zegrzu, Pogórzu, Starym Sączu, Zakliczynie, nad Jeziorem Rożnowskim, Nowym Sączu oraz moście kolejowym na Dunajcu między Nowym Sączem a Marcinkowicami (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna obsada, znakomita muzyka, a do tego bardzo realistycznie pokazany klimat tamtych czasów

Echo

ocenił(a) film na 4

Ostattnia scena miala chyba pokazac jaki ten film pusty jest. Sili sie na jakies intelektualne nie wiadomo co. Plus za muzyke i niektore sceny i gadke o safari.

Nigdy nie było mostu kolejowego między Nowym Sączem a Marcinkowicami. Owszem istnieje most na trasie z Nowego Sącza w stronę Marcinkowic, ale nigdy nie łączył tych dwóch miejscowości, jest to geograficznie niemożliwe.

Całkiem udany film Andrzeja Kondratiuka z dobrą rolą Jana Nowickiego oraz Romana Kłosowskiego i ze świetną muzyką Tomasza Stańki. Tylko płonącego wiatraka żal...

Widać, że reżyser interesuje się malarstwem. Widzę tu nawiązania do malarstwa holenderskiego na przykład Ruisdaela. Mam tu na myśli motyw wiatraka. Scena w piekarni to nawiązanie do często powtarzanego motywu Ostatniej Wieczerzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones