PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394717}
6,2 3 225
ocen
6,2 10 1 3225
4,5 2
oceny krytyków
Eichmann
powrót do forum filmu Eichmann

2 błędy które mi sie nawineły to mapa na ścianie są lata 60 a podział Związku Radzieckiego ,Czechosłowacji i Jugosławii już jest tak jak w dzisiejszych czasach.Drugi błąd to pod koniec filmu na kopercie widnieje nazwisko Eichmann,ale chyba nie mieszkał pod takim nazwiskiem w Argentynie
bohater filmu(list wysyłany do synów).

lolo776

Akurat to drugie nie jest błędem. Odsyłam do książki opisującej jak odbywało się całe przesłuchanie.

użytkownik usunięty
Osgiliath88

było w książce powiedziane, dlaczego żona Avnera trafiła do szpitala?

ocenił(a) film na 6

Po za tematem - zmyślny nick;)

użytkownik usunięty
pezettah9

Dzięki, nie nie wiesz może, dlaczego żona trafiła do szpitala? :) Już rok jestem ciekawa.

ocenił(a) film na 6

Przecież było powiedziane, że miała - polio pleców. Tzn. mówiła Avnerowi, że choroba niby się cofa, ale widzisz jak to się skończyło:(

użytkownik usunięty
pezettah9

No to mam nauczkę, żeby na przyszłość oglądać uważnie :)

ocenił(a) film na 6

Każdemu się zdarza;) Do tego doszedł jeszcze stres;)

lolo776

Rzeczywiście - z tą mapą niezła akcja :) Zob.
http://img172.imageshack.us/my.php?image=eichmanpxnnavi002633400dz3.jpg

ocenił(a) film na 8
lolo776

zamiast doszukiwać się tajemniczych błędów ciesz się zwyczajnie z dobrego widowiska o które coraz częściej trudno,film b.dobry,pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
lolo776

Obejrzałam film wczoraj, byłam w szoku z tą map.ą, ale się cieszę, że nie tylko ja to zauważyłam:)))

ocenił(a) film na 7
lolo776

ach ta nieszczęsna mapa też mnie zdziwił ale mimo tego błędziku film udany .

lolo776

Nazwisko to nie błąd.Co prawda sam Eichmann mieszkał pod przybranym nazwiskiem(chyba Ricardo Clemenz) ale już jego syn(czy synowie,nie pamiętam)mieszkali tam pod nazwiskiem ojca.Między innymi dlatego wywiad izraelski go namierzył.

ocenił(a) film na 6
p_i_u_2

dokładnie Ricardo Clement o ile mnie pamięć nie myli

lolo776

też to zauważyłem, niby tyle dokładności w odzwierciedleniach tamtych czasów a tu taka łatwa wpadka :)

ocenił(a) film na 4
lolo776

W sumie nie wiem, czy to błąd, ale wcześniej widziałem taką kreśloną mapę z Polską w jednej ze scen retrospekcji z czasów wojny. Na mapie tej, o ile wzrok mnie nie mylił, nazwy geograficzne były w języku polskim - raczej niemożliwe jak na dokumentację niemiecką.

ocenił(a) film na 6
lolo776

Ricardo Clement

ocenił(a) film na 7
armarange

widać że stado głąbów pracowało przy tym filmie nie zauważywszy tej "nowoczesnej" mapy europy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones