PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32994}

Eksperyment Filadelfia

The Philadelphia Experiment
6,0 1 849
ocen
6,0 10 1 1849
Eksperyment Filadelfia
powrót do forum filmu Eksperyment Filadelfia

4.5/10 - rozrywka klasy B

użytkownik usunięty

Pomimo, ze jestem starym kinowym wyjadaczek ten B-klasowy hit sf przez lata umykał mojej wuadze.
Producentem wykonawczym dzieła był sam John Carpenter co jednak nei gwarantuje dobrej rozrywki.

W tym wypadku rozrywka jest mocno średnia. Jak na kino z dość ograniczonym budżetem efekty specjalne są przyzwoite (choć trzeba przyanć, że w tamtych czasach gro filmów miało owe efekty o wiele lepsze). Film ma dobre tempo i kilka zabawnych momentów. EKSPERYMENT FILADELFIA celowo stylistyczne przyblizony jets do obrazów sf z lat 50-ych.
I tzreba przyanć ,że ten zabieg stylistyczny twórcą wyszedł.
Film jednak ma umiarkowaną wartość rozrywkową. Temat podrozy w czasie nie został tu w pełni wykorzystany. W scenariuszu znajduje się kilka mniejszych i większych bzduerk, które cieżko zaakceptować.
Waek melodramatyczny też nie potrzebinie rozbudowano, gdyż pomiędzy parą Nancy Allen - Michael Pare zupełnie nie iskrzy. Dodtakowo Pare to aktorskie drewno.
Film jest średnio udany, ale koneserzy gatunku i tak go pewnie przełkną bez większego bólu.

użytkownik usunięty

zgadzam się, film nie powala, ale zgodnie z opisem na dvd, zdobył główną nagrodę na festiwalu Fantafestival w 1985r

Trochę się zgadzam, lecz pamiętam też gdy oglądałem go 25 lat temu! ;)
Zgadzam się bo generalnie czas nie obszedł się z nim dobrze - generalnie filmy z lat 80ych mają pewną manierę, która nie wygląda zbyt świerzo dzisiaj ;) Jednak 25 lat temu napewno nie należał do Klasy B i oglądałem go z zapartym tchem!

nikx

ZAPRASZAM:
http://www.d-feens-nightsessions.pl/120

dobrze ze cie wykopsali!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones