PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392224}

Eksperyment SS

Outpost
5,4 8 842
oceny
5,4 10 1 8842
Eksperyment SS
powrót do forum filmu Eksperyment SS

Eksperyment SS vs Dolina Cieni

użytkownik usunięty

Kolejny brytyjski horror z podkładem wojennym, Klimat trzymający w napięciu, dośc ciekawy scenariusz troszkę jednak za długo się rozwijał. Film podobał by mi się pewnie o wiele lepiej gdyby nie bazował na innym podobnym obrazie "Dolina Cieni" Gdzie również grupa żołnierzy wchodzi do bunkrów Niemieckich gdzie są masakrowani, Zakończenia w obu Filmach bardzo podobne aczkolwiek w Dolinie podobało mi się bardziej jak i cały film. Moja Ocena to 6+/11, Dolina Cieni 7+/11

Ja aż taka surowa w ocenie bym nie była :p Film mi się podobał bo jak wspomniałeś ma ciekawy scenariusz i bardzo mi się podobała gra aktorów :) Ja oceniam ten film na na 8/10 :)

...Owszem, filmy były poniekąd podobne, bo tłem wydarzeń są wojny (dwie różne, ale jednak). Tylko wydaje mi się, że "Dolina" była...głębsza. Przypomnij sobie oba filmy, jak zostało przedstawione zagrożenie i psychika żółnierzyków/najemników. "Dolina" pokazywała więcej problemów psychiczno/moralnych no i... Zakończenie. Nie miałeś wrażenia, że "Outpost" kończy się tak "po prostu", że równie dobrze to wszystko mogłoby się nie wydarzyć? A w "Dolinie", hm? Pozostaje niejasność.
...Zgadzam się więc z Tobą, że "Dolina Cieni" była filmem bardziej wartościowym, mimo to nie były one jednak aż tak podobne. Bo jeden z nich był po prostu czymś w rodzaju horroru z nazistami w tle, którzy zastępowali zombie czy małe japońskie dziewczynki z innych filmów grozy, a drugi chyba gdzieś tam (nie mówię, że jakoś świetnie) starał się pokazać coś więcej.
...Mimo to uważam, że filmy próbujące stworzyć klimat grozy w czasach wojny lub odwołujące się do wojny - są ciekawe i warto czasem coś takiego zobaczyć.
...
...PS. To w "Dolinie" to nie był bunkier, tylko okop. ;-)
...Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
RUFUS_ABBYSINIAN

Plus dla Ciebie:). Bo dzięki twojej odp oglądłem 2 raz po 2 latach doline cieni i stwierdzam, że moja opinia była troszke ze skrawków pamięci o tym filmie(Dolin Cieni) mój błąd :( teraz gdy jestem na świeżo z dwoma Filmami stwierdzam, że masz racje :) Dolina jest Filmem Głębszym zdecydowanie. A jeśli chodzi o niejasnośc to Niemiec który był w Okopach:) to Był Anioł Śmierci I Testował Ludzi i ich postępowania, Stąd tylko Młody przeżył bo jako jedyny Chciał go pozostawic przy życiu czym udowodnił, że Ma dobre serce i dusze reszta trafila do piekła. To jest moje zdanie. A co do podobieństwa obu obrazów TO - Oba są Horrorami w czasach wojny walczą z Niemcami i Końcówka nie tyle co podobna co ten sam sens ciągłe wracanie w to miejsce kolejnych ekip żołnierzy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones