PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650}

Emma

6,6 16 500
ocen
6,6 10 1 16500
Emma
powrót do forum filmu Emma

Ekranizacja jest tak przesłodzona,aż nie da sie jej oglądać.Główna bohaterka emma jest zarozumiała , pewna siebie , mysli że wszysto wie najlepiej . Dosłownie moge powiedziec że po jej zachowaniu ewidentnie "spływa sam lukier" . Te jej udawane przymilanie sie do wszystkich . Działa to na mnie odpychajaco .

ocenił(a) film na 5
evell01

chuda Paltrow precz!!!!

poza tym okropnie kolorowa ta wersja - aż oczy bolą :/


ocenił(a) film na 7
evell01

jak dla mnie film był przyjemny, może dlatego że lubię kostiumowe filmy, co do postaci Emmy, też drażniła mnie jej pewność siebie i przeświadczenie że wszystko wie najlepiej, przez co narobiła niezłego bałaganu, wszystko takie przesłodzone, trochę jak bajka, szczęsliwe miłości, królewicze z bajki i happy end:), ale i tak film dla mnie przyjemny, daję 7/10

evell01

Taką właśnie Emmę stworzyła Jane Austen, więc nie powinno się raczej mieć o to
pretensji do twórców filmu.

ocenił(a) film na 7
Elenoir

po przeczytaniu książki "Emma" stwierdzam że ekranizacja idealnie odzwierciedla bohaterów książki:).

evell01

dokładnie. Rzadzę napierw skorzystać ze źródeł zanim podejmie się nieuzasadnioną krytykę. A ekranizację widziałam lepszą wczoraj.

ocenił(a) film na 6
evinx

jaką?

evell01

Według mnie ta wersja jest najciekawsza, najbardziej komediowa i postaci są w niej najbardziej wyraziste, przez co może trochę przerysowane.
Nie widziałam jeszcze wersji 2009, więc nie będę porównywać ;)

ocenił(a) film na 8
evell01

Również się nie zgadzam że film jest zły dlatego ponieważ główna bohaterka jest zarozumiałą, wszystkowiedzącą panną. Jane Austen stworzyła właśnie taką Emmę która jest pełna przeciwieństw. Dziewczyna ta jest egoistyczna ale i współczująca, apodyktyczna, nieznośna ale i potrafi kochać, ponadto narzuca innym swoja wolę, potrafi kłócić się o coś choć dobrze wie że nie ma racji. Według mnie film jest bardzo dobrą ekranizacją książki. Ponadto czytając książkę ma się wrażenie że jest w niej za dużo treści, za dużo szczegółów, w pewnych momentach staje się ona wręcz nudna (przepraszam jeśli uraziłam fanów tej książki - osobiście mimo wszystko bardzo ją lubię). W filmie okrojono dzieło z części niepotrzebnych i to było bardzo dobrym posunięciem - w innym razie nikt nie dobrnąłby do jego końca (który nic nie mówiąc jest świetny).

ocenił(a) film na 6
Roseven

no to oglądam :) takiej obiektywnej oceny potrzebowałam, dzięki Roseven

ocenił(a) film na 8
maga89

Nie ma za co. Mam tylko nadzieję że się nie zawiedziesz :)

ocenił(a) film na 6
Roseven

no tak średnio muszę powiedzieć.. zgadzam się z Tobą,że momentami w książce było nudnawo, np jak niejaka panna Bates się wypowiadała na półtorej strony..ale ogólnie miła lektura, a film role w większości dobrze dobrane, chociaż trochę inaczej sobie wyobrażałam Harriet Smith, ale po przemysleniu moze być, Emma, Frank, Mr Knightly.. super :) To czego mi brakowało to hmm.. to większe jednak rozwinięcie niektorych wątków, wybrali najwazniejsze i ok, ale dla mnie np zaloty Franka do Emmy takie ,no czegos mi za braklo za szybko to wszystko, mialam wrazenie ze po prostu chca upchnac zeby sie zmiescilo.. no ale takie sa niestety prawa 2 godzinnego i tak filmu, trudno przedstawic ksiazke ktora glownie opiera sie na opisach i dialogach nie na jakiejs wartkiej akcji ;)

evell01

Bohaterka odwzorowana idealnie. Bardzo spodobał mi się pomysł na ten film. Nie odbiegając za daleko od książki dodano nieco humorystycznej otoczki. Inaczej wyobrażałam sobie Harriet i Jeane, ale to chyba jedyne zastrzeżenie. Jak na razie, to dla mnie najbardziej udana ekranizacja (następne jeszcze planuję obejrzeć).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones