PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650}

Emma

6,6 16 500
ocen
6,6 10 1 16500
Emma
powrót do forum filmu Emma

Zawsze lubiłam Emmę

ocenił(a) film na 8

Po Elżbiecie z "Dumy i Uprzedzenia" jest to moja ulubiona postać z powieści Jane Austen. Same książki bardzo lubię, bo można nieźle się pośmiać z tych niuansów, a ekranizacji właściwie nie ma jak zepsuć. Ta też mi się podobała, zwłaszcza że przepadam za Gwyneth. Jedyne, czego bym się doczepiła, to Harriet - jest za brzydka! O wiele brzydsza od Emmy, a przecież wcale tak nie było. Jane również uchodziła za piękność, a tutaj jakoś nie powala na kolana.

ocenił(a) film na 7
Embema

Książka z początku mnie nudziła. Po ekranizacji i roli Paltrow, zupełnie inaczej na nią popatrzyłam i bardzo mi się spodobała:) I nie mogłabym się z Tobą bardziej zgodzić, jeśli chodzi o Harriet i Jane. Ta pierwsza w filmie wyglądała jak infantylna trzydziestolatka, jakaś taka duża i nieciekawa. Natomiast Jane pokazano jako dziewczynę o pełnych kształtach, taki rumiany okaz zdrowia. Natomiast w książce była wiecznie blada i chuda, ale za to dostojna, stonowana, cicha. Z Franka też zrobili trochę włóczykija. Ale mimo to ekranizacja świetna:)

LeiaSkywalker

A ja uważam tę historię za głupią. Emma dyryguje ludźmi, manipuluje nimi z nudów (bo nie ma co robić, a ma dość pieniędzy, by sobie pozwolić na nic nie robienie), niszczy ludziom szczęście, a na końcu wychodzi za mąż jedynie z zazdrości, bo nie można powiedzieć, by uczucie wywołane jedynie zazdrością było prawdziwe. Gdy zazdrość minie, uczucie zniknie. Taka jest prawda. Harriet też głupia była, że pozwalała sobą manipulować. I na końcu wyszła za mąż za tego, co ją kochał tylko dlatego, że ten, którego ona kochała wolał Emmę. Obie idiotki powinny osiąść na koszu i skończyć jako stare panny. Może to by je czegoś nauczyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones