Odtwórz Zwiastun nr 1 2:31
Film

Empire State

2013 1 godz. 34 min.
5,4 7 114
ocen
5,4 10 1 7114
3 400
chce zobaczyć
{"id":"643707","linkUrl":"/film/Empire+State%3A+Ryzykowna+gra-2013-643707","alt":"Empire State: Ryzykowna gra","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/37/07/643707/7584453.2.jpg"}
Dwaj przyjaciele z dzieciństwa planują okraść gangsterów i przechytrzyć oficera policji, który staje im na drodze.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Empire State: Ryzykowna gra
Zwiastun nr 1 2:31
Empire State: Ryzykowna gra - Zwiastun Nr 1 Oparty na faktach scenariusz pióra [url=http://www.filmweb.pl/person/Adam+Mazer-160475]Adama Mazera[/url] opowiada o napadzie na opancerzoną ciężarówkę z pieniędzmi, do którego doszło w 1982 roku w Nowym Jorku. Swego czasu zdarzenie to było uważane za największą kradzież gotówki w historii USA.

Nowy Jork, 1982 rok. Po nieudanej próbie dostania się do szkoły policyjnej Chris zostaje ochroniarzem w firmie, przewożącej gotówkę opancerzonymi samochodami. Pewnego dnia nieopatrznie opowiada swojemu kumplowi z dzieciństwa, Eddiemu (Michael Angarano), jak dziurawy jest system ochrony w firmie, obracającej milionami dolarów. Szybszy wNowy Jork, 1982 rok. Po nieudanej próbie dostania się do szkoły policyjnej Chris zostaje ochroniarzem w firmie, przewożącej gotówkę opancerzonymi samochodami. Pewnego dnia nieopatrznie opowiada swojemu kumplowi z dzieciństwa, Eddiemu (Michael Angarano), jak dziurawy jest system ochrony w firmie, obracającej milionami dolarów. Szybszy w działaniu niż w myśleniu Eddie wpada na szatański pomysł napadu, który zapewni im obu łatwą i ogromną kasę. Plan wydaje się prosty, jednak jego realizacja okazuje się pełna nieprzyjemnych niespodzianek. Tropem dwóch nieopierzonych złodziei podąża doświadczony policyjny stary wyga, detektyw James Ransone (Dwayne Johnson) oraz mafijni bossowie, którzy nie mogą pozwolić, aby taki zysk przeszedł im koło nosa.

studio
Emmett/Furla Films (przedstawia) / Grindstone Entertainment Group (przedstawia) / 24P Media Group (współudział) / Więcej...
inne tytuły
Podczas gdy Chris, Eddie, Mike, i Jimmy siedzią w barze z jedzeniem, Jimmy pcha talerz ziemniaków w stronę Eddiego, mówiąc mu, aby je zjadł. Chwilę później, w następnym ujęciu, talerz stoi z powrotem przed Jimmym.
Model wozu pancernego użytego do filmu był produkowany po 1995 r. Jak wiadomo, akcja filmu dzieje się w 1980 r.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) i Toronto (Kanada).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Przeciętny dramat /film akcji

  Jarek30081984 ocenił(a) film na 5

  Film podobno na faktach, ale wykonanie średnie. Aktorstwo też przeciętne. Pewnie mały budżet spowodował taką sytuację. Szkoda, bo to kolejny obraz ze zmarnowany potencjałem.

  • Nudny 4/10

   naomi_nomi ocenił(a) film na 4

   Nudny i do tego z ciapowanym lalusiem Liamem Hemsworthem

  • Film o największych debilach i przygłupach ...

   ESOX666 ocenił(a) film na 3

   bez wyjątku

  • Az dziw bierze, ze

   fari ocenił(a) film na 6

   film jest na faktach. Jak taki idiota jak Eddie mogl ukrasc 11 mln dolarow i do dzisiaj nie mozna ich odnalezc? Chyba, ze scenarzysci dodali "cosik" od siebie aby film bardziej rozkrecic. W sumie im sie to udalo, w rezultacie dostajemy film kryminalny o zabarwieniu komediowym. Plan rabunku powstal na ... więcej

   • błędy

    whelp ocenił(a) film na 8

    Opis filmu zupełnie nieudany - nie ma tu żadnego konwoju Liam nie gra Eddiego, tylko Chrisa. Eddiego gra Angarano. Emma Roberts gra chyba w trzech scenach (no może w 4). Film na faktach, więc dla mnie ocena +2 w górę (razem 8)

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.