Dwayne Johnson I

Dwayne Douglas Johnson

7,8
56 403 oceny gry aktorskiej
Dwayne Johnson I
Dwayne Douglas Johnson urodził się w Hayward 2 maja 1972 roku. Jego ojciec, Rocky, był profesjonalnym wrestlerem, dzięki czemu młody Dwayne często podróżował. Cała rodzina Dwayne'a jest związana z tym sportem: walczył jego dziadek Peter Maivia, jego wujkowie - Afa i Sika (z Wild Samoans), kuzyni Samu, Yokozuna, Fatu... Na studiach The Rock trafił do drużyny footballowej, z którą odnosił spore sukcesy, jednak kontuzja pleców przekreśliła jego szanse w NFL. Podpisał trzyletni kontrakt z ligą kanadyjską, lecz odszedł po roku i poszedł w ślady ojca. Jako wrestler startował w lidze USWA pod imieniem Flex Kavanah, jego pierwszym sukcesem było mistrzostwo drużynowe (razem z Bretem Sawyerem). W 1996 Flex przeniósł się do WWF i zmienił imię na Rocky Maivia. Trafił tu do drużyny The Nation of Domination, której wkrótce stał się liderem (już pod imieniem The Rock). Po rozpadzie Nation Dwayne trafił do innej wysoko ustawionej drużyny - Corporation i stał się wrogiem największej gwiazdy ligi WWF - Stone Colda Steve'a Austina. Wkrótce Rock został wyrzucony z Corporation, lecz to nie przyćmiło jego kariery, a wręcz jej pomogło (zdobywał kolejne tytuły). W 2001 roku zaangażował się w swój pierwszy profesjonalny film.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 maja 1972

miejsce urodzenia: Hayward, Kalifornia, USA

wzrost: 196 cm

Kryształowa Statuetka
Zdobył 4 nagrody Kryształowa Statuetka, 10 innych nagród oraz 50 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Dany Garcia (03.05.1997 - 19.05.2008, rozwód), córka Simone Alexandra (ur. 14.08.2001); 2. Lauren Hashian (od 18.08.2019), 2 córki: Jasmine Lia (ur. 16.12.2015) i Tiana Gia (ur. 17.04.2018)
Jako jeden z nielicznych wrestlerów posiadał zarazem tytuł WCW i WWF.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2000 r. - "It Doesn't Matter" - Wyclef Jean;
- 2002 r. - "I Stand Alone" - Godsmack.
W 2000 roku została wydana jego autobiografia zatytułowana "The Rock Says...".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wiem, że narażam się tym co piszę, bo The Rock jest lubiany, ale jak dla mnie jest jednym z najbardziej przereklamowanych person we współczesnym Hollywood. Może i jest przesympatycznym facetem, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Aktor z niego żaden. Wszystkie role gra na jedno kopyto, ot discount Schwarzenegger z kapką...

Ktoś musial Arniego zastąpić i on akurat wywiązał się z tego naprawdę świetnie. Gra herosów, byków bo do tego ma warunki i nie robi z siebie aktora dramatycznego, i za to go lubię.

Arni czy Sly powoli schodzą ze sceny, więc Dwayne przejął od nich pałeczkę i świetnie się sprawdza w swojej roli. Ma charyzmę, wygląd gladiatora i całkiem nieźle gra więc myślę, że jeszcze przez wiele lat będzie na topie. Rock - trzymam kciuki!

http://www.youtube.com/watch?v=uFJz2IMUeDE

I oby Ci w końcu Hollywood dało własną, porządną serię filmów akcji, bo na nią zasługujesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones