To jest chyba ostatnia część(w zwiastunie mówili decydujący rozdział) Dla mnie ta część jest taka sobie. Na początku była rewelacyjna ciekawa fabuła ,świetne wykonanie ,ale ten wątek z odmładzającymi klejnotami był tragiczny i wszystko
w filmie posuł. Zawsze twierdziłem że 3 powinna być ostatnia bo jako ostatnia
trzymała poziom te następne są coraz bardziej nieudane. Shrek czy Toy story
zakończyły się rewelacyjnie. Szkoda mi że epoka lodowcowa skończyła się tak
sobie ,ale daje 5 na 10 za wspaniałe rozwinięcie.
Nie podali dokładnie, reżyser powiedział tylko że są pewne pomysły na 6 część. Krążą spekulacje i plotki, że Roshan, dzieciak z 1 części może powrócić, już jako dorosły.
Mam nadzieje że Roshan powróci to by było najlepsze zakończenie bo w końcu nie ma wyjaśnienia co się stało z ludźmi.
Mi się głównie w tej części nie podobały te cukierkowe kolory oraz to, że największą uwagę zaczęto skupiać na mamucie i jego rodzince, a Diega i Sida odsunięto gdzieś w drugi plan.