PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32014}

Epoka lodowcowa

Ice Age
7,6 494 930
ocen
7,6 10 1 494930
7,0 28
ocen krytyków
Epoka lodowcowa
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa

Ten film był kojarzony i porównywany ze "Shrekiem". Porównanie to wzięło się na pewno przez to, że oba filmy weszły na ekrany kin w podobnym czasie. Filmy te nie mają ze sobą nic wspólnego, po za techniką komputerową zastosowaną na potrzeby animacji. "Epoka Lodowcowa" ma gorszą - starszą animację. Wziąć należy też pod uwagę, że twórcy mieli łatwiejsze zadanie niż ci od "Shreka". Większość scenografii stanowią tu lodowce. Śniegi i lód na pewno łatwiej stworzyć taką białą przestrzeń niż szczegółowy krajobraz lasu.

Nie będę pisał o czym jest ten film, bo na pewno zainteresowani go już obejrzeli. Producenci chcieli powtórzyć sukces "Shreka", zainwestowali więc w znanych aktorów pokroju Cezary Pazura (albo Pazery Cezura, jak kto woli), Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Pisząc ten tekst znam tylko oryginalną wersję językową. Mogę powiedzieć, że jest ona doskonała. Teksty są wyraźne, śmieszne, wręcz idealne dla każdej z postaci. Ten film warto zobaczyć dla samego głosu Johna Leguizamo.

Sam film jest zabawny, trochę naiwny. Bardziej schematyczny od "Shreka (znowu to porównanie), ale raczej dla najmłodszych widzów. Są elementy, które będą śmieszyć raczej starsze osoby, ale zdecydowanie bliżej temu filmowi do "Króla Lwa" niż do "Shreka".

_Michal

Nie chodziło ci czasem o Wojciecha Malajkata? To nie producenci zatrudnili tych atorów, tylko studio, które wykonywało dubbing.

ocenił(a) film na 7
makintosz

Całkiem możliwe, nie widziałem napisów polskich na końcu i mogłem coś źle usłyszeć. Przepraszam. Poza tym tylko drugą część widziałem z dubbingiem, pierwszej tylko urywki. Uważam też, że jako widzowie mamy utrudnione zadanie jeśli chodzi o wybór lepszej wersji językowej - nie wiemy od której zacząć, żeby nie zrazić się do filmu. Nie wszystkie "bajki" chciałoby się oglądać dwukrotnie.

_Michal

To nie był ,,Wojciech Machnicki",tylko Wojciech Malajkat!A poza tym Ice Age(Epoka Lodowcowa) jest o niebo lepsze od Shreka i mów se co chcesz,ale i tak Epoka ma więcej fanów niż Shrek.

ocenił(a) film na 7
m10

Możliwe, że skopiowałem skądś imię nie takie, co nie zmienia fakty, że dubbing jest znacznie gorszy od oryginalnego. Nie sądzę, że ma więcej fanów niż "Shrek".

ocenił(a) film na 9
_Michal

Mi ten film często przypominał Shreka ;) Np. scena w której ten leniwiec chce się przyłączyć do mamuta :D

nova

maniek i sidney-9 przyjaciół i babcia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones