PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32014}

Epoka lodowcowa

Ice Age
7,6 495 327
ocen
7,6 10 1 495327
7,0 28
ocen krytyków
Epoka lodowcowa
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa

3- czyli 3/10 słaba

ocenił(a) film na 3

Totalnie nie oryginalna bajka, która jest połączeniem Shreka, Króla lwa i śniegu. Animacje rozczarowuje. To co w tym filmie jest dobre to tylko polski dubbling.

ocenił(a) film na 5
KYRTAPS

absolutnie sie zgadzam. ogladajac mialam wrazenie ze zmienila si tylko sceneria shreka:| pomysl praktycznie przekalkowany, psychologia postaci identyczna, dialogi podobne, acz na nizszym poziomie absurdu (: wychadzac z kina czulam niesmak ze "to juz bylo"... ale 5/10 za dubbing i wiewiora (:

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

co wy od epoki chcecie?Bardzo fajna bajka.

KYRTAPS

Moim skromnym zdaniem:P to najlepsza bajka jak kiedykolwiek widzialem!!!! Jesli uwazasz ze zgapiona to spoko w kazdym badz razie super sie udalo bo jest 1000000 razy lepsza od shreka!!! i jakiej kolwiek innej bajki!! jest rewelacyjna:) ale kazdy ma swoje zdanie:!!!

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

Że jest pewne podobieństwo do Shreka to się zgodzę ale film jest porostu miażdżący tak się na nim uśmiałem, że głowa mała jak dla mnie 10/10.

ocenił(a) film na 10
Rimmi87

Oczywiście, że są pewne podobieństwa, do Shreka, Króla lwa i innych. Jakby się dobrze zastanowić to i do NB Killers by się znalazły :)
Rzecz w tym, że dzisiaj stworzenie czegoś absolutnie lub choćby w miarę oryginalnego jest NIEMOŻLIWE. Mamy w końcu za sobą kilkanaście tysięcy lat rozwoju kultury. Tym niemniej, nie nazywałbym powielaniem i nie określałbym brakiem oryginalności, przedstawiania pewnych archetypów (np. nawrócony złoczyńca - Diego, bezkompromisowy protektor - Manfred, czy ofiara losu, która ma swoje 5 minut - Sid).
Gdyby przyjąć wszelkie korzystanie z tego typu wzorców za zwykłe nasladownictwo, to najprawdopodobniej możnaby obejrzeć w zyciu jeden film, przeczytać jedną książkę i resztę czasu poświęcić ... nie wiem, może pielęgnowaniu trawnika.
Film jest świetny. Ma wszystko czego mi potrzeba po tygodniu pracy: jest zabawny (pod tym względem jeden z najlepszych jakie obejrzałem) i wzruszający, a przy tym można go oglądać kilka razy i za każdym razem zwijać się ze śmiechu. Gorąco polecam :)

marcus77

maniek ma 9 przyjaciół,shirę i babcię

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

może bajka faktycznie troche przypomina shreka ale jest zrobiona o wiele lepiej i jest też zabawniejsza:) moim skromnym zdaniem Epoka jest naprawde fajowska:) i mówcie co chcecie dla mnie jest to najlepszy animowany film jaki chyba do tej pory powstał:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones