Ice Age

1 godz. 21 min.
7,6 486 223
oceny
7,6 10 486223
8 974
chce zobaczyć
6,8 16
ocen krytyków
{"rate":6.75,"count":16}
{"type":"film","id":32014,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ice+Age-2002-32014/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa
 • naomi7_87 ocenił(a) ten film na: 5

  Jeśli temat już był to przepraszam, nie chce mi się przeglądać ponad 20 stron. Zauważyłam OGROMNE podobieństwo! Postać mamuta to samo co Shrek a Sid to osioł nawet teksty niewiele się różnią np ten, że nie ma żadnego my! Albo sposób w jaki na początku mamut źle patrzy na Sida i mówi nie. I ten schemat gbura do którego się przyczepia rozgadany stwór i idzie za nim bo ten gbur jest wielki i go ochroni. Osioł uciekał przed rycerzami co łapali magiczne stwory a Sid ucieka przed nosorożcem i hipopotamem chyba? Nie podoba mi się takie robienie wszytskiego na jedną "modłe" :/ Za to Diego i wiewó byli super!!

 • Tynka19 ocenił(a) ten film na: 10

  naomi7_87 wow.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  naomi7_87 Shrek i Epoka Lodowcowa to zupełnie inne koncepcje, oparte na innym motywie przewodnim (podobnym, ale jednak innym), zupełnie innym humorze i przede wszystkim - kierowane do innego widza. Epoka Lodowcowa jest typowym "filmem familijym" jak to się teraz ładnie określa, czy dla dzieci. Shrek za to ma bardzo wiele podtekstów i żartów skierowanych wyłącznie do dorosłego widza. Humor w Shreku to raczej pierdzenie i bekanie czego nie ma w Epoce Lodowcowej - tam żart polega raczej na przewracaniu się i dziwnych zachowaniach przypominających ludzkie (jak np snowboard). O takich zasadniczych różnicach można pisać i pisać, więc całkiem bezzasadne jest nazywanie Epoki Lodowcowej zimowym Shrekiem.

 • naomi7_87 A ja sie z Toba zgadzam. A juz najbardziej wyraznie widac te roznice, gdy obejrzysz epoke zaraz po shreku. Tym bardziej ze i tu i tu (co prawda w shreku dopiero od dwojki) dubbinguje Wojciech Malajkat. Podobienstw jest masa

 • VaSeSsO ocenił(a) ten film na: 9

  venacava Dokładnie tak. Miałem identyczne wrażenie, po obejrzeniu drugiej części Shreka. Tam jest jeszcze ten kot, który do złudzenia przypomina Diego z Epoki Lodowcowej. Shrek, Osioł i Kot oraz Maniek, Sid i Diego są dosłownie klonami charakterów osadzonymi w rożnych światach. I w zasadzie nie widzę w tym nic złego, bo obie produkcje stoją na przyzwoitym poziomie.

 • posterpotzkoli ocenił(a) ten film na: 8

  naomi7_87 Podobieństwa to raczej zbieg okoliczności, oba filmy dzieli zaledwie 11 miesięcy, więc gdy Shrek miał swoją premierę, to scenariusz Epoki Lodowcowej musiał być już dawno gotowy a film zbliżał się do fazy postprodukcji.

 • KisielowskiMK ocenił(a) ten film na: 7

  naomi7_87 Fakt jest OGROMNE podobieństwo ale shrek byl wyadny tylko kilka miesięcy wczesniej siec wątpię żeby ściągali.

 • Kajsones55 ocenił(a) ten film na: 10

  naomi7_87 Shrek ma tyle wspólnego z Epoką co tabliczka czekolady z babeczką czekoladową obie są zrobione z czekolady, ale każdy z nich jest inny względem smaku.