PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31029}
6,2 48
ocen
6,2 10 1 48
Esther Kahn
powrót do forum filmu Esther Kahn

Dzieło Arnaud Desplechina dopuszczono do sekcji konkursowej podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2000 roku. Fakt ten jest dla mnie największym nadużyciem, jakiego dopuszczono się kiedykolwiek przez organizatorów tegoż bądź co bądź, ale najważniejszego świta filmu na świecie. O ile, w konkursie w 2002 roku także brał udział film zły, a mianowicie "Nieodracalne" Gaspara Noe, którego obecność w na festiwalu można jeszcze zrozumieć (wszak niektórzy go uznają za artystyczny wkład do historii kinematografii światowej), to "Esther Kahn" (a nie Khan!) jest, który pozostawił mnie zupełnie obojętnym. Film o perypetiach papierowej bohaterki z prymitywną otoczką dotyczącą wszelakich skladników, z których film powinien się skladać. Żenada.

użytkownik usunięty
Querelle

Być może to rzeczywiście kiepski film,a na festiwalu pojawił się przez przypadek.Ale obawiam się,że wśród fanek "Ani z Zielonego ..." nie zyskałby uznania.Ania była osobą otwartą,Esther jest skryta,Ania troszczy się o innych,Esther o nikogo,Anię wszyscy lubią,Esther nikt.Ja też nie.Ale mimo wszystko film o wyalienowanej,niezrozumianej przez nikogo ,mającej problem z komunikacją nawet z najbliższymi dziewczynie podobał mi się,chyba przede wszystkim przez to,że interpretowałam jej zachowanie jako wyraz młodzieńczego buntu wobec zastanego świata.Nie znam innej bohaterki filmu aż tak nieprzystosowanej.Jest niesympatyczna,ale oryginalna( mam na myśli tą scenę,kedy próbuje popełnić samobójstwo łykając szkło);-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones