PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1153}
7,5 21 249
ocen
7,5 10 1 21249
7,0 13
ocen krytyków
Europa Europa
powrót do forum filmu Europa Europa

Świetna historia, tym bardziej że w większości prawdziwa, ale mam niedosyt. Moim zdaniem Agnieszka Holland słabo tę historię przedstawiła. Po ocenie 8 na filmwebie spodziewałem się czegoś więcej. 6/10 ode mnie :)

ocenił(a) film na 4
CaRo

Ten film jest przerysowany pojawia się scenka kiedy Wujek Stalin sypie cukierkami, przy tym Sowieci chyba chwalą Hitlera i nagle sypią się bomby, a o scence z synem Stalina szkoda gadać, poniosła scenarzystę fantazja, do tego dochodzi zrobienie z tego Polaka faszysty i Żyd służący w Hitlerjungend spotykający się z Aryjką, po prostu tragedia oglądałem trochę filmów wojennych, czy też filmów pokazujących bezsensowność wojny ale ten jest najsłabszy

ocenił(a) film na 6
mate21

Ale on naprawdę spotykał się z Aryjką, jest nawet jej oryginalne zdjęcie w odnośnikach do niego w Wikipedii. Służył też w hitlerjugend oraz przyczynił się do złapania syna Stalina jako tłumacz. Polecam poczytać trochę historii z życia Salomona Perela.

mate21

A czego się spodziewaliście po Agnieszce Holland ? Przecież jej dwa filmu o żydach miały nominację do oskarów właśnie tylko dlatego.
A żeby były jakoś szczególnie obiektywne i zgodne z historią to nie powiem. Nic dziwnego że jest w komitecie poparcia Bula-Komorowskiego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones