PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686419}
7,3 202 186
ocen
7,3 10 1 202186
7,8 47
ocen krytyków
Ex Machina
powrót do forum filmu Ex Machina

Podsumowując...

ocenił(a) film na 9

W dużym uproszczeniu i nieco żartobliwie można by zacytować fragment bardzo starego utworu Budki Suflera: "Nie wierz nigdy kobiecie. Dobrą radę ci dam. Bo przepadniesz z kretesem…."
….zwłaszcza gdy kobieta jest robotem.

Ale tak bardziej opisowo, to film bardzo mi się podobał. Całkiem inny klimat niż amerykańskich produkcjach tego gatunku. Bez efekciarstwa (które bardzo często jest zamiast treści a nie obok niej), ale za to jak dla mnie coś innego, nowego.
Oczywiście można by do tego i owego się przyczepić, ale po co skoro całość całkiem dobrze się klei.

ocenił(a) film na 9
MacMarko

Tak zgadzam się. Jak na nowy film to jestem mile zaskoczona. Słyszałam opinię, że nudny, że się ciągnie. Mnie jakoś zahipnotyzował i myślę, że ciągła akcja i efekciarstwo nie jest potrzebne. Dodatkowo dał do myślenia. Najwyraźniej ten film nie jest dla każdego.

AhsokaTano

Słyszałaś więc opinię mało wyrobionych oglądaczy, których ten film przerósł. To rarytas dla kinomanów potrafiących patrzeć na kino wzdłuż i wszerz. Film roku 2015 moim zdaniem.

ocenił(a) film na 9
MacMarko

Do tego ta muzyka! Idealnie pasująca, stwarzająca odpowiedni klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones