PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699082}

Fałszerz

The Forger
5,9 5 837
ocen
5,9 10 1 5837
Fałszerz
powrót do forum filmu Fałszerz

Znowu "ukłony" dla specjalistów od flimwebu za określenie gatunku: thriller kryminał (sic!!!). Jest to bowiem czystej wody film obyczajowy z naciskiem na lekką psychologię podaną w przystępny sposób.Pojawiają się co prawda wątki kryminalne, ale one wypadły tutaj najsłabiej, by nie powiedzieć po prostu kiepsko. Film podnosi zatem kwestie relacji rodzinnych, odpowiedzialności rodziców za dzieci, postawy wobec odchodzenia najbliższych, marzeń w konfrontacji z rzeczywistością.
Do tego jeszcze rewelacyjny jak zwykle Christopher Plummer w roli dziadka, naprawdę niezły Tye Sheridan jako wnuk i poprawny jak zwykle a i nie męczący John Travolta(charakteryzatorzy dali z siebie wszystko...). Oczywiście widać tu inspirację filmem Lummeta "Interes rodzinny" ale w przeciwieństwie do niego nie czuć męczącego zaduchu a przyjemny powiew świeżości.
Szaleństw więc oczywiście nie ma, ale ogląda się to bardzo przyjemnie pomimo wagi problemów o których mówi.
Polecam a jakże.

ocenił(a) film na 5
tisoc

Przyjemnie się ogląda pod warunkiem, że nie wadzą nam dramaturgiczne klisze i że scenarzysta przekonał nas do przerysowanych postaci. Mnie nie przekonał, ale dotrwałem do końca, bo aktorzy się postarali.

Krzypur

podobno wszystko już było i było i to po wielokroć, ja wiem czy postaci są aż tak przerysowane? dla mnie konsekwentnie prowadzone, jakiś wielkich zgrzytów tu nie widzę. jeszcze raz powtórzę nie jest to film psychologiczny ale przyjemne oglądactwo.

tisoc

No dawaj gwizdku... nauczę cię manier hehe a nie z pseudo kont walisz. Mocnyś w gębie i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones