Film

The Distinguished Gentleman

1992 1 godz. 52 min.
6,4 7 081
ocen
6,4 10 1 7081
607
chce zobaczyć
{"id":"5572","linkUrl":"/film/Fa%C5%82szywy+senator-1992-5572","alt":"Fałszywy senator","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/55/72/5572/7466235.2.jpg"}
Gdy umiera senator Jeff Johnson, mający takie samo nazwisko oszust wykorzystuje sytuację i startuje w wyborach, by dostać się do Senatu Stanów Zjednoczonych.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Kiedy umiera kongresmen Jeff Johnson, drobny krętacz i naciągacz Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) postanawia zająć jego miejsce wykorzystując zbieżność nazwisk. Dotychczas gładko mówiący Thomas działał na Florydzie, teraz postanawia pojechać do Waszyngtonu, ponieważ tam można dojść do wielkiej fortuny i oszukiwać a majestacieKiedy umiera kongresmen Jeff Johnson, drobny krętacz i naciągacz Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) postanawia zająć jego miejsce wykorzystując zbieżność nazwisk. Dotychczas gładko mówiący Thomas działał na Florydzie, teraz postanawia pojechać do Waszyngtonu, ponieważ tam można dojść do wielkiej fortuny i oszukiwać a majestacie prawa. Reżyserem filmu jest Jonathan Lynn (Mój Kuzyn Vinny, Uciekające Zakonnice), który może nam zagwarantować dobrą zabawę. "Fałszywy Senator" pokazuje nam to co dzieje się w Waszyngtonie za zamkniętymi dzrwiami. Wiele wątków tej komedii oparto na autentycznych aferach korupcyjnych. Film zarobił 46 mln$.

boxoffice
$46 666 502 w USA
na podstawie
Jonathan Reynolds (materiały do scenariusza, historia) / Marty Kaplan (materiały do scenariusza, historia)
studio
Best Hollywood Pictures / Touchwood Pacific Partners 1 (współudział)
inne tytuły
Film kręcono w Baltimore (stan Maryland), Los Angeles i Pasadenie (stan Kalifornia), Harrisburgu (stan Pensylwania) oraz w Waszyngtonie (Dyskryt Kolumbii) w USA.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 8/10 Fałszywy senator bardzo dobra komedia lat 90.

  numer6 ocenił(a) film na 8

  Komedia Fałszywy senator to kolejny bardzo dobry film w dorobku Eddiego bardzo fajna satyra na świat polityki film bardzo dobrze się ogląda nie nudzi i co najważniejsze czuć w nim klimat lat 90 to były czasy choć przyznaje ze film nie jest tak śmieszny jak inne filmy z ... więcej

 • Mało zabawny!

  Kichus ocenił(a) film na 5

  To miała być komedia... ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. Eddie Murphy wcale nie jest tutaj śmieszny... A przynajmniej dla mnie nie był. Film ciągnie się spokojnie, powoli, beznamiętnie... i właściwie ani nie zainteresuje ani nie rozśmieszy. Może jestem wymagający, ale spodziewałem się czegoś bardziej ... więcej

 • Tylko czegoś brak... 7/10

  Pawel_G_ ocenił(a) film na 6

  Fajny film, Murphy fajnie gra. Tyle, że czegoś mi tutaj brakowało. Ta rola Eddiego i cały film nie mogą się równać dla mnie ztakimi hitami jak ''Ksiaze w NY'' czy ''Nieoczekiwana zmiana miejsc''. Daje mu 7.

 • Polskie naśladownictwo

  ujti

  W niektórych partiach wzięli z niego przykład np Ziobro w Krakowie albo Tusk w Opolskim :)

 • Eddie Murphy

  Gaila ocenił(a) film na 4

  ..w każdym filmie gra tak samo. Wszystkie filmy z nim w roli głównej stają się przez to podobne do siebie. Nie lubię tego aktora bo jest mało zabawny. Fałszywy senator też do śmiesznych filmów nie należy, chciaż z założenia taki miał być.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.