film

Fałszywy senator

The Distinguished Gentleman
1992
1 godz. 52 min.
6,4 7 536
ocen
6,4 10 1 7536
694
chce zobaczyć
Gdy umiera senator Jeff Johnson, mający takie samo nazwisko oszust wykorzystuje sytuację i startuje w wyborach, by dostać się do Senatu Stanów Zjednoczonych. Więcej Mniej
Fałszywy senator zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Kiedy umiera kongresmen Jeff Johnson, drobny krętacz i naciągacz Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) postanawia zająć jego miejsce wykorzystując zbieżność nazwisk. Dotychczas gładko mówiący Thomas działał na Florydzie, teraz postanawia pojechać do Waszyngtonu, ponieważ tam można dojść do wielkiej fortuny i oszukiwać a majestacieKiedy umiera kongresmen Jeff Johnson, drobny krętacz i naciągacz Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) postanawia zająć jego miejsce wykorzystując zbieżność nazwisk. Dotychczas gładko mówiący Thomas działał na Florydzie, teraz postanawia pojechać do Waszyngtonu, ponieważ tam można dojść do wielkiej fortuny i oszukiwać a majestacie prawa. Reżyserem filmu jest Jonathan Lynn (Mój Kuzyn Vinny, Uciekające Zakonnice), który może nam zagwarantować dobrą zabawę. "Fałszywy Senator" pokazuje nam to co dzieje się w Waszyngtonie za zamkniętymi dzrwiami. Wiele wątków tej komedii oparto na autentycznych aferach korupcyjnych. Film zarobił 46 mln$.

boxoffice
$46 666 502 w USA
na podstawie
Jonathan Reynolds (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Best Hollywood Pictures / Touchwood Pacific Partners 1 (współudział)
tytuł oryg.
The Distinguished Gentleman
inne tytuły
Film kręcono w Baltimore (stan Maryland), Los Angeles i Pasadenie (stan Kalifornia), Harrisburgu (stan Pensylwania) oraz w Waszyngtonie (Dyskryt Kolumbii) w USA.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych