PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869418}

Fabian albo świat schodzi na psy

Fabian oder der Gang vor die Hunde
6,2 416
ocen
6,2 10 1 416
Fabian albo świat schodzi na psy
powrót do forum filmu Fabian albo świat schodzi na psy

Miłe zaskoczenie

ocenił(a) film na 8

Po pierwszych minutach filmu przy drażniącej muzyce i zwężonym obrazie myślałam, że nie wysiedzę trzech godzin...ale z czasem film mnie niesamowicie wciągnął, wiele razy uśmiałam się na głos (a zdarza mi się to rzadko), a myśl "naucz się pływać" nabrała uniwersalnego znaczenia. Po zakończeniu seansu zastanawiałam się, czy film przez cały czas był formacie zwężonym (do tej pory nie wiem, gdyż w pewnym momencie przestałam na to zwracać uwagę). Warto się wybrać do kina.

ocenił(a) film na 3
Chile

Dzięki między innymi tej recenzji poszedłem na ten film. Pierwszy raz w życiu miałem zamiar żądać zwrotu pieniędzy. Normalnie w ramach buntu, dla zasady.
Proszę o szczerą odpowiedź co e tym filmie było dobrego ?

ocenił(a) film na 8
kaeres

Strasznie mi przykro, że tak się stało, ale mam nadzieję, że coś jednak zapadło w pamięć w sensie pozytywnym. Napiszę tak, żeby nie spoilerować. Urzekła mnie relacja bohatera z rodzicami (zarówno matką <wymiana pieniędzy,>, jak i ojcem<niby nie jest zainteresowany, ale jednak coś jarzy>), scena po śmierci..., zachowanie policjanta wobec naszego bohatera i innych...szacunek. Posiadłość kolegi...taką bym mogła mieć. Koleżanka z pierwszej sceny i kilku dalszych...dla mnie uroczy motyw (choć może ja bym zrobiła z tego coś bardziej subtelnego). Wreszcie scenografia i sceny z szefem i kasjerką. Nie rozpatruję tego filmu jako całości, chociaż całość ma swój sens, ale jako emocje jakie wywoływały u mnie niektóre sceny, a pozwoliły poczuć wiele tego czegoś, o czym już zapomniałam, proszę mi wybaczyć, ale to dla mnie (osoby w średnim wieku) - bezcenne.

ocenił(a) film na 3
Chile

Będąc osobom również w średnim wieku i posiadając chociaż szczątkową wrażliwość na zawarte wyżej plusy filmu, nie potrafię się do nich odnieść bo to jest szukanie pozytywów na siłę. Jeżeli miałbym się doszukiwać jakiś pozytywów to prawie, niemal coś poczułem, do relacji Fabiana z Cornelią. Ale moje nadzieje rozwiała dalsza część filmu.
Szczerze powiedziawszy nie chce się wdawać w dyskusję bo na prawdę, wg. mnie ten film na nią nie zasługuje/

kaeres

to nie jest żadne szukanie pozytywów na siłe, tylko kwestia inwidualnej wrażliwości i empatii, którą każdy z nas ma na innym poziomie, stąd różnice w odbiorze - zarówno tego filmu jak i wielu innych. Poza tym szukać pozytywów na siłę to może osoba której się film nie podobał (czyli np. Ty), a nie ktoś kto ocenił go jako bdb ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones