Napola - Elite für den Führer

1 godz. 50 min.
7,6 11 904
oceny
7,6 10 11904
5 916
chce zobaczyć
{"type":"film","id":148378,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Napola+-+Elite+f%C3%BCr+den+F%C3%BChrer-2004-148378/tv","text":"W TV"}]}

Niemcy, rok 1942. Polityka Hitlera osiąga szczytowy moment, zarówno w swej politycznej, jak i militarnej mocy. 17-letni Friedrich Weimer wywodzący się z berlińskiej klasy robotniczej jest utalentowanym bokserem. Chłopak szybko zostaje dostrzeżony przez władze, które proponują mu dalszą naukę w elitarnej szkole dla dzieci prominentów zwanej "Napola". To jej uczniowie właśnie, mają w przyszłości rządzić niemiecką Rzeszą. Friedrich uznaje to za swoją życiową szansę, dzięki której oderwie się od swych robotniczych korzeni. Młodzieniec postanawia przyjąć ofertę i wbrew woli rodziców, zapisuje się do szkoły mieszczącej się w starym zamku. W tym nowym świecie, uporządkowanym przez surową nazistowską dyscyplinę, Friedrich doświadcza nowych wrażeń: zarówno dzikiej rywalizacji, jak i nieoczekiwanego koleżeństwa, dopóki barbarzyńska obława na uciekających jeńców wojennych oraz jego rosnąca przyjaźń ze spokojnym i wrażliwym synem wysokiego oficera, Albrechtem Steinem, zmusi go do podjęcia ważnej decyzji, oznaczającej koniec młodości chłopca.

katrol
opis użytkownika

Niemcy, rok 1942. Imperium Adolfa Hitlera rośnie w siłę, stając się polityczną i militarną potęgą. 17-letni wywodzący się z robotniczej rodziny Friedrich jest utalentowanym i dobrze rokującym bokserem. Zostaje wyselekcjonowany przez władze jako kandydat do elitarnej szkoły dla dzieci prominentów o nazwie Napola. Absolwenci tej szkoły mają w przyszłości rządzić III Rzeszą.

Uszczęśliwiony wyróżnieniem Friedrich wbrew woli rodziców zapisuje się do Napoli. Trafia do świata, w którym panuje zimna nazistowska dyscyplina i bezlitosna rywalizacja. Chłopak próbuje zmierzyć się z nowymi doświadczeniami i trudnymi wyzwaniami. Nieoczekiwana przyjaźń z wrażliwym Albrechtem i udział w barbarzyńskiej masakrze bezbronnych jeńców zmuszą go do przewartościowania poglądów i podjęcia dramatycznych decyzji.

Scenariusz filmu oparto na bestsellerowym pamiętniku dawnego wychowanka szkoły Hitlerjugend.

opis dystrybutora dvd

Niemcy, rok 1942. 17-letni Friedrich Weimer mieszka w Berlinie w robotniczej dzielnicy. Jest utalentowanym i dobrze zapowiadającym się bokserem. Pochodzący z rodziny proletariackiej chłopak zostaje wyselekcjonowany przez władze jako kandydat do elitarnej szkoły dla dzieci prominentów "Napola". Wedle zamierzeń Hitlera absolwenci placówki mają w przyszłości rządzić III Rzeszą. Wbrew woli Friedrich rodziców rozpoczyna edukację w Napoli. Pełen ideałów chłopak trafia w miejsce, gdzie panuje dyscyplina nazistowska i rządzi bezlitosna rywalizacja.

margot_
opis użytkownika

Niemcy podczas wojny. Nastoletniego Friedricha, dobrze zapowiadającego się boksera zauważa podczas pojedynku oficer, który szuka kandydatów do elitarnej szkoły - Napoli. Szczęśliwy chłopak, nie zważając na protesty rodziców, udaje się do szkoły. Początkowo jest zafascynowany nowym miejscem. Jednak przyjaźń z wrażliwym Albrechtem, upokorzenia kolegów ze strony nauczycieli i w końcu udział w wyłapywaniu rosyjskich jeńców zmieniają poglądy Freidricha i wywierają na nim ogromny wpływ...

Bialo_czerwona
opis użytkownika

Niemcy, koniec lata 1942 roku. Nastoletni pięściarz Friedrich Weimer otrzymuje propozycję kształcenia się w prestiżowej szkole o nazwie Napola. Pomimo protestów rodziny zapisuje się do niej, licząc na zdanie matury i poprawienie umiejętności bokserskich. Szybko okazuje się, że prawdziwe oblicze uczelni odbiega od wyobrażeń młodzieńca. Friedlich trafił tak naprawdę do pozbawionego uczuć świata, w którym panuje zimna nazistowska dyscyplina i bezlitosna rywalizacja. przyjaźń z Albrechtem i przezycia z ćwiczeń fizycznych przewartościowują jego spojrzenie na życie i ojczyznę.

Katha
opis użytkownika

Niemcy, rok 1942. Siedemnastoletni Friedrich, dobrze zapowiadający się bokser, mieszka w robotniczej dzielnicy Berlina. Zostaje dostrzeżony przez Voglera, człowieka zajmującego się rekrutacją do Napoli - elitarnej szkoły kształcącej przyszłe partyjne kadry. Friedrich jest bardzo szczęśliwy z tego wyróżnienia i entuzjastycznie przyjmuje propozycję. Po pewnym czasie zaprzyjaźnia się z wrażliwym Albrechtem, którego ojciec zamierza skłonić do wstąpienia w szeregi SS. Kontakt z nowym przyjacielem i przymusowy udział w masakrze bezbronnych rosyjskich jeńców wojennych sprawiają, że entuzjazm Friedricha gaśnie. Chłopak zaczyna buntować się przeciwko represyjnemu systemowi.

Melvin_Purvis
opis użytkownika