Film

Faceci i laleczki

Guys and Dolls
1955
2 godz. 32 min.
6,5 554
oceny
6,5 10 1 554
1 640
chce zobaczyć
Organizator nielegalnych gier hazardowych, Nathan Detroit (Frank Sinatra), ma problem ze znalezieniem nowego lokalu. Naciska na niego nie tylko policja, ale także... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Faceci i laleczki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 2 inne nagrody i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Organizator nielegalnych gier hazardowych, Nathan Detroit (Frank Sinatra), ma problem ze znalezieniem nowego lokalu. Naciska na niego nie tylko policja, ale także spragnieni akcji kanciarze.  Życia nie zamierza mu ułatwiać również jego narzeczona Adelaida (Vivian Blaine), która czeka ... 14 lat, aby wyjść za mąż. W dodatku jest bezOrganizator nielegalnych gier hazardowych, Nathan Detroit (Frank Sinatra), ma problem ze znalezieniem nowego lokalu. Naciska na niego nie tylko policja, ale także spragnieni akcji kanciarze.  Życia nie zamierza mu ułatwiać również jego narzeczona Adelaida (Vivian Blaine), która czeka ... 14 lat, aby wyjść za mąż. W dodatku jest bez grosza, a na wynajęcie nowej ''mety'' potrzebuje 1000 $. Decyduje się więc na desperacki krok: zakład ze Sky Mastersonem (Marlon Brando), wytrawnym hazardzistą. Przedmiotem zakładu jest sierżant Sarah Brown (Jean Simmons), siostra misji "Zbaw Duszę", walcząca na co dzień z hazardem. Aby wygrać zakład, Sky musi poderwać dziewczynę i zabrać ją na obiad do Hawany. Nathan jest pewny swego. Zapomina jednak, że Sky cieszy się nie tylko reputacją świetnego hazardzisty, ale także faceta, zdolnego zdobyć każdą ''lalkę''.

studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) / Samuel Goldwyn Company, The
tytuł oryg.
Guys and Dolls
inne tytuły
Guys and Dolls (I)
Więcej...
W postać Adelaide chciała się wcielić Marilyn Monroe, jednak Joseph L. Mankiewicz nie chciał z nią już więcej pracować.
Decyzja studia, o powierzeniu roli Sky'a Mastertona Marlonowi Brando, wzbudziła ostry sprzeciw Franka Sinatry, który sam chciał go zagrać. Natomiast pomysł zaangażowania do tej roli Gene'a Kelly'ego upadł, gdyż studio MGM odmówiło "wypożyczenia" aktora producentowi Samuel GoldwynSamuelowi Goldwynowi i jego wytwórni.
Do roli Nathana Detroit byli brani pod uwagę: Bob Hope i Jerry Lewis.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych