PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5534}
7,1 2 264
oceny
7,1 10 1 2264
Fandango
powrót do forum filmu Fandango

Kiedyś Fandango zrobiło na mnie spore wrażenie. Ale po wielu latach trudno znów się utożsamić z
tamtym filmem tak jak trudno przywołać dawne emocje. Z biegiem czasu wszystko się zmienia.
Priorytety się zmieniają. Zmienia się spojrzenie na świat. Ale to raczej dobrze. Inaczej nie było by
rozwoju.

ocenił(a) film na 8
2222

Bardzo dobrze napisane! W beztroskich czasach studenckich ten film smakował zupełnie inaczej niż w w obecnym pookładanym życiu statecznego człowieka. Dobre to... ale jest i żal za tym co się już nie wróci.

Mimo to pozostawiam filmowi wysoką niegdyś ocenę za pierwotne wrażenie jakie na mnie zrobił.

ocenił(a) film na 8
Inga__filmweb

Dokładnie! Film, który powinno się obejrzeć w wieku ok.18 lat. Gdybym oceniał go obiektywnie, na zimno, z perspektywy lat - dałbym pewnie jakieś 6 . Ale mialem to szczescie że obejżałem go kiedyś, we właściwym okresie życia. Zatem, w pełni zasłużona, subiektywna 8ka.

ocenił(a) film na 9
upallmark

Zupełnie się z tym nie zgadzam. Oglądałem ten film po wielu latach i zrobił na mnie nawet większe wrażenie. Nie jest to bowiem zwykły film o studenckim życiu, jakich w Ameryce pełno. W tle jest bowiem wojna w Wietnamie. Gdy się ogląda ten film mając lat kilkanaście ten fakt umyka i traci się szeroką perspektywę. Ten film nie jest komedią, choć wątków humorystycznych nie brakuje. Jest to film o brutalnym pożegnaniu z młodością i naiwnością. Kiedy się obejrzy Łowcę Jeleni lub Czas Apokalipsy, to ten film zmienia swoje znaczenie.

ocenił(a) film na 7
2222

mam podobne odczucia, ale trochę z innych powodów - dla mnie czegoś zabrakło, choć czas w którym powstał film i fabuła sprzyjały powstaniu czegoś nadzwyczajnego, a nawet kultowego ale w tym wypadku jakoś tak do końca nie wyszło, kiedyś ten film bardzo mi się podobał, po latach jest trochę jak stary bełt - nie smakuje tak jak za młodu, ale mimo wszystko 7

ocenił(a) film na 8
2222

Może to nie film się zmienił na gorsze, a Ty - nie myślałeś tak o tym ?

ocenił(a) film na 4
hagen_filmweb

W którym miejscu napisałem że film zmienił się na gorsze?
Czytaj, proszę ze zrozumieniem.
Jeśli ubranie pasowało na ciebie 20 lat temu tzn że ma pasować i obecnie? A jeśli nie pasuje tzn że jest gorsze? Z niektórych rzeczy się wyrasta. Z filmów też, co nie znaczy że stały się one przez to gorsze. Bo do kogoś innego w danej chwili mogą akurat pasować idealnie.

ocenił(a) film na 8
2222

Jak ja uwielbiam takie wstawki z czytaniem ze zrozumieniem - odlot !
Jeśli piszesz, że film kiedyś zrobił na Tobie "spore wrażenie", a dziś obok mam niską ocenę 4 - to chyba sobie niczego nie wymyślam od tak ? Dwa rozumiem, że z wiekiem widzi się pewne rzeczy inaczej, ale nikt po 40-tce nie ogląda samych filmów Bergmana i nie poszukuje w każdym filmie sensu życia, jakiejś mega głębi psychologicznej, a jeśli jest normalny to nie pogardzi, także komedią, czy kinem akcji. Nie jest to zresztą film głupi, zły, żeby z czasem tracił, są tu kapitalnie wplecione poważniejsze nuty.

ocenił(a) film na 4
hagen_filmweb

Skoro nie czytasz ze zrozumieniem to nie dziw się że nie ja pierwszy zwracam na to uwagę.
Oprócz tego że "kiedyś Fandango zrobiło na mnie spore wrażenie", napisałem też kilka innych rzeczy, które chyba jednoznacznie wyjaśniają moje stanowisko w tej sprawie. Chcąc być uczciwym wobec siebie nie będę oceniał filmu na "bardzo dobry" skoro dziś dla mnie taki nie jest. Zaznaczam że jest to ocena subiektywna, co nie zmienia to faktu, iż akceptuję, że tobie ww film może sie bardzo podobać. Nie rozumiem natomiast dlaczego masz problem z tym że nie podzielam twojego zachwytu. Może po prostu jesteśmy inni.

ocenił(a) film na 9
2222

W zamian
Polecam też
"CO DALEJ?" Petera Yatesa z Dennisem Quaidem
https://www.filmweb.pl/film/Ucieka%C4%87-1979-4330 ,
"DINER" Barry'ego Levinsona z Mickey Rourkiem, Kevinem Baconem, Stevem Gutenbergiem, Danielem Sternem ,
"OGNIE ŚW ELMA" Joela Schumachera z Emilio Estevezem, Demi Moore, Ally Sheedy i Robem Lowe ,
"WYRZUTKI" Francisa Forda Coppoli z C. Thomasem Howellem, Tomem Cruisem, Emilio Estevezem, Patrickiem Swayze, Mattem Dillonem, Diane Lane i Robem Lowe ,
"RUMBLE FISH" Francisa Forda Coppoli z Mickey Rourkiem, Mattem Dillonem, Diane Lane i Nicolasem Cage'em ,
"RYZYKOWNY INTERES" z Tomem Cruisem i Rebeką DeMornay ,
"STAŃ PRZY MNIE" z Riverem Phoenixem ,
"STRACONE LATA" Sidneya Lumeta z Riverem Phoenixem ,
"NA ROZDROŻU" z Ralphem Macchio ,
"RÓB, CO NALEŻY" Spike'a Lee ,
"CO GRYZIE GILBERTA GRAPE'A" z Depperm, Juliette Lewis i DiCaprio ,
"DZIECIAKI" Larry Clarka ,
"Wybory" Alexandra Payne'a z Reese Whiterspoon i Matthew Broderickiem ,
"Gra o honor" Spike'a Lee ,
"CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA" Johna Singletona ,
https://www.filmweb.pl/film/Ch%C5%82opaki+z+s%C4%85siedztwa-1991-4319
"WSZYSCY TWOI ŚWIĘCI" z Szają Labefem, Czajnikiem Tatumem, Melonie Diaz, Rosario Dawson, Robertem Downeyem Jr. i Erikiem Robertsem
https://www.filmweb.pl/film/Wszyscy+twoi+%C5%9Bwi%C4%99ci-2006-259175 ,
także
"STRAIGHT OUTTA COMPTON" F. Gary Graya ,
"DOPE" Ricka Famuyiwy
i
"NAJLEPSZE LATA"
https://www.filmweb.pl/film/Najlepsze+lata-2018-793149
.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones