Film

1985 1 godz. 31 min.
7,3 1 931
ocen
7,3 10 1 1931
1 559
chce zobaczyć
{"id":"5534","linkUrl":"/film/Fandango-1985-5534","alt":"Fandango","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/55/34/5534/7144156.2.jpg"}
Grupa przyjaciół zostaje powołana do wojska. Mężczyźni postanawiają udać w ostatnią podróż.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

15 Maj 1971 roku Austin,Texas. The Groovers to grupa, którą tworzy pięciu przyjaciół: Gardner, Phil, Kenneth, Dorman i Lester. Podczas imprezy zorganizowanej w związku z ukończeniem college'u wychodzi na jaw, że z powodu słabych wyników w szkole, Gardner i Kenneth zostają powołani do wojska. Kenneth jest tak załamny, że "odwołał" nawet15 Maj 1971 roku Austin,Texas. The Groovers to grupa, którą tworzy pięciu przyjaciół: Gardner, Phil, Kenneth, Dorman i Lester. Podczas imprezy zorganizowanej w związku z ukończeniem college'u wychodzi na jaw, że z powodu słabych wyników w szkole, Gardner i Kenneth zostają powołani do wojska. Kenneth jest tak załamny, że "odwołał" nawet ślub, ze swoją narzeczoną. Gardner twierdzi, że nadszedł czas wykorzystania ostatnich przywilejów młodości. Ku niechęci Phila, decydują się na pożegnalną podróż jego autem, która ma na celu odkopanie świętego Grooversa, który znajduje się na granicy z Meksykiem. Podróż ta ma na celu zmierzenie się z niepewną przyszłością w Wietnamie i z wieloma innymi rzeczami.

boxoffice
$91 666 w USA
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Amblin Entertainment
tytuł oryg.
Fandango
inne tytuły
Chuck Bush (Dorman) został przypadkowo zauważony w jednym ze sklepów. Nie miał wcześniej żadnego doświadczenia aktorskiego.
Akcja filmu dzieje się w maju 1971 roku. Piosenka Eltona Johna - "Saturday Night's Alright For Fighting", którą słychać w domu bractwa powstała w roku 1973.
Po tym jak samochód z piskiem opon wjeżdża na teren szkółki spadochroniarskiej Hicks dwukrotnie zdejmuje swoje okulary.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Oglądam ten film mniej więcej co trzy lata.

  ingridcole ocenił(a) film na 9

  Taka komedia z drugim dnem. Kto z Was wybrał się kiedyś w taką lub podobną podróż?

 • Doskonały jest juz sam klimat tego filmu

  arek_krotoszyn ocenił(a) film na 10

  A niektóre sceny mogę oglądać po wielokroć... jak ktoś nie widział to polecam, bo nie widzieć Fandango to po prostu grzech!

  8
  • Czasem lepiej nie wracać do dawno obejrzanych filmów

   2222 ocenił(a) film na 4

   Kiedyś Fandango zrobiło na mnie spore wrażenie. Ale po wielu latach trudno znów się utożsamić z tamtym filmem tak jak trudno przywołać dawne emocje. Z biegiem czasu wszystko się zmienia. Priorytety się zmieniają. Zmienia się spojrzenie na świat. Ale to raczej ... więcej

  • No i muzyka Pat'a Methenego

   raff_4

   Nie można zapomnieć, że do tego filmu muzykę robił Pat Metheny. Kawał dobrej roboty. Film z niesamowitym klimatem!!!!

  • Genialny film

   lewi9 ocenił(a) film na 10

   Film można kupić na amazon.com, kosztuje niecałe 10$, polecam

   1