PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

7,0 10 1 216366
5,6 25
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Hollywood przyzwyczaiło nas już do tego, że definitywne końce zwykle oznaczają nowe początki. Kiedy więc... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to świetnie wprowadzenie do nowej magicznej serii, która dopiero przygotowuje się do rozwinięcia w pełni swoich spektakularnych skrzydeł. Owszem, początek mógł być znacznie bardziej porywający, charakteryzować się skomplikowaną fabułą, a także dostarczać wielu uczuć i emocji. Jednakże sądzę, iż za bardzo nastawiliśmy się na kolejną część Harry’ego Pottera, który w końcowych odsłonach wzniósł się na sam szczyt. To inna opowieść. Historia Newta dopiero się rozkręca. więcej
Osadzenie akcji w międzywojniu oraz przeniesienie jej na inny kontynent wprowadza do serii powiew świeżości, jednak sposób prezentowania informacji jest pospieszny i chaotyczny, przez co trudno w pełni cieszyć się rozwojem diegezy względem filmów o Potterze.  więcej
Świat czarodziejów, który wykreowała J.K Rowling w swojej serii książek, ponownie zagościł na ekranach kin. W "Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć" twórcy otwarli przed nami furtkę do kolejnego rozdziału magicznej opowieści. Tym razem akcja filmu ma miejsce w 1926 roku. Newt Scamander (Eddie Redmayne) przybywa do Ameryki. Ma ze sobą walizkę pełną niesamowitych stworzeń. Bohater zaczyna mieć problem, gdy kilka z nich ucieka. A to dopiero początek przygód Newta. więcej
Magiczny świat ponownie otwiera przed nami swe wrota. Był przed nami szczelnie zamknięty przez 5 lat. Przerwa niezbyt długa, ale i tak niemal wszyscy cieszymy się, że już ponownie możemy się w niego... więcej
Największą bolączką fanów serii o Harrym Potterze był fakt, iż po kończących serię "Insygniach Śmierci", nic nie wskazywało, że świat magii i czarodziejstwa powróci na kinowe ekrany. Jednak Rowling nie spoczęła na laurach i zabrała się tym razem, za scenariusze do nowego, trzyczęściowego cyklu o "Fantastycznych zwierzętach". Za sterami pierwszej części zasiadł nie kto inny jak David Yates, który odpowiadał również za cztery filmy kończące serię o Harrym Potterze. więcej
Produkcja filmowa czyni sam przemysł o tyle wyjątkowym i wartym uznania, że w większości przypadków jest powodem zaangażowania większej grupy ludzi. To powoduje, że nawet jeśli w ekipie znajdą się osoby mniej kreatywne czy niezastąpione, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że ktoś o autorytarnym stanowisku zniweluje błędy. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" są wyjątkiem potwierdzającym regułę (sic). więcej
Seria o Harrym Potterze skończyła się definitywnie. Jednak trudno jest się pożegnać ze stworzonym przez siebie światem. Tym bardziej, że jego twórczyni J.K. Rowling wiele na nim zyskała: nie tylko sławę i bogactwo, ale i miejsce w historii literatury. Nic zatem dziwnego, że kontynuuje pracę nad światem magii. Wśród jej prac znalazła się m. in. książka, która bardzo szybko trafiła na srebrny ekran - "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" w reżyserii Davida Yatesa ("Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II"). więcej