PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36657}
7,2 859
ocen
7,2 10 1 859
Fantozzi
powrót do forum filmu Fantozzi

Bardzo specyficzny film. Z pozoru bazuje na kretyńskim humorze sytuacyjnym, miejscami na
pograniczu dobrego smaku (choć w innym sposób, niż dziś to bywa), jednak pod koniec
zostawił mnie z wątpliwościami odnośnie intencji reżysera. Czy w tym wszystkim nie czai się
jakiś komentarz społeczny? Tak czy siak sam film budził we mnie mieszane uczucia.
Miejscami był naprawdę zabawny, w innych zaś momentach humor był przesadnie debilny i,
jak dla mnie, po prostu nieśmieszny. W niektórych momentach osiągał takie pułapy
absurdu, że byłem niemalże zauroczony. Ogólnie to całkiem zacny obraz, dobrze się to
oglądało. Dość ciekawym motywem w e serii jest postać córki Fantozziego grana przez...
chłopca z Tunezji (!).

użytkownik usunięty
kangur_msc_CM

To coś znacznie więcej niż debilny humor i głupawa komedia.
Ten film jest jak wino - z każdym rokiem coraz lepszy, coraz mądrzejszy i śmieszniejszy. Wracam do niego regularnie. Warto obejrzeć też jego bezpośrednią kontynuację, ale dalsze części dzieli od nich już przepaść. Tylko 1 i 2 zamiast się starzec, wciąż zyskują na aktualności.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

> Czy w tym wszystkim nie czai się jakiś komentarz społeczny?

Jak dla mnie, cała seria o Fantozzim to satyryczny obraz życia Włochów i ich kraju z lat 70. i 80, a sam główny bohater - symbol ówczesnej klasy średniej: sfrustrowany trybik w biurokratycznej machinie, stający na głowie, aby nie podpaść nikomu, kto stoi wyżej w "hierarchii dziobania"; niezadowolony tak z zajmowanego stanowiska, jak i ze swojej rodziny.

magmos

Niestety to nie satyra. Dokladnie tak samo jest w 2018. Mozna rozkoszowac sie krajem tylko na wakacjach, ale na pewno nei pracujac tutaj. Pozdrawiam wszystkich pracujacych na Uniwersytecie we Wloszech.

ocenił(a) film na 7
azlotko

Też pracuję we Włoszech i kilka zetknięć z biurokracją i urzędami sprawiły, że miałem poczucie, że Fantozzi to niemalże dokument ;)

ocenił(a) film na 9
kangur_msc_CM

Zgadzam się. To satyra na Włochy - ustrój, panowanie urzędników, kult matki, wartości rodzinnych.
Film jest przezabawny - to ten typ komedii których już nie robią - że śmiejesz się do bólu a łzy same się cisną do oczu.
Wracam do niego dla poprawy humoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones