PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=425688}
5,6 1 011
ocen
5,6 10 1 1011
Farm House
powrót do forum filmu Farm House

8 !!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8

blacha nie mogę wyjść z podziwu dla tego filmu. Aktorzy jak we wszystkich amerykańskich horrorach, rezyser nie wiadomo skąd, a ni budżet nie wydaję się zbyt duży bo wszystko dzieje się w zaledwie kilku pomieszczeniach, efekty specjalne ograniczają się do kilku scen. A co mamy? Reżyser świetnie myli tropy, co do konwencji tego filmu. Wydaje sie prosta jak w setkach horrorów. Ofiary znaleźli sie po prostu w przypadkowym miejscu o złym czasie. I byloby zwyczajnie gdyby nie co chwilowe retrospekcje z życia młodego małżeństwa. Te sceny budują napięcie, a w późniejszych momentach zupełnie zmieniają postrzeganie tego filmu. Reżyser ładnie wszystko wyważył, co skutkuje brakiem nudy i ciekawym, choć dość sztampowym rozwojem akcji. Na pewno w odbiorze tego filmu pomagają nam świetne sceny gore, które nie dość, że brutalne to są oryginalne. Oczywiście film nie wyzbył się jakiś typowych zagrywek, jest kilka tanich efektów komputerowych, całe wyjaśnienie dlaczego ta farma jest taka dziwna jest dość popularna w środowisku horrorów. Jednak co warto zauważyć Farmhouse, nawet jeśli trzyma się typowych dla horrorów rozwiązań, to robi to w sposób profesjonalny. Dobrze jest budowanie napięcie i sceny tak zwanego apogeum. A gdy wydaje nam się, że już po wszystkim napięcie jest znów podkręcane ;d Jednak nie to mnie najbardziej zadziwiło w Farmhouse. Najbardziej poruszającym elementem jest zakończenie, które pyta o tak ważne kwestie naszej egzystencji, jakich nie powstydził się sam Lynch. I co jest na wielki plus nie otrzymujemy jednoznacznej odpowiedzi... skutkuje to tym, że po zakończonym seansie (jeżeli uważaliśmy...) zatrzymamy się przez chwilę i zastanowimy...

polecam bardzo mocno !!!!!!!! 8

ocenił(a) film na 8
Newelowsky

ciekawa wypowiedź:) już nie mogłam czytać na forum, jaki to ten film jest kiczowaty i przewidywalny:P wydaje mi się, że ludzie, którzy to pisali, w ogóle nie widzieli tego filmu. Moja ocena to też 8, może trochę zawyżona, ale lubię tego typu kino. Zakończenie mistrzowskie, zwłaszcza ostatnie pytanie i na nie odpowiedź. Jedna świetna i oryginalna scena gore, przy której zamykałam oczy:P Jedyny minus to trochę przerysowane postaci pod koniec filmu. Wstrząsające retrospekcje w ostatnich minutach filmu mnie po prostu zmiażdżyły. Polecam.

ocenił(a) film na 1
Newelowsky

wy chyba nie ogladaliscie tego samego filmu bo ja nie mogl bym znalezc tyle slów opisujacych ten film, jedyne co mi sie nasuwa to to ze ten film to DNOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
megakruker

czytaj książki, to zwiększy się Twój zasób słów;)

ocenił(a) film na 1
marceliola

Wystrzeliles jak gumka z majtek, naprawde bardzo cieta riposta ale ty chyba nie zrozumiales o co mi chodzi. Ten film był tak durny ze szkoda szukac tylu pieknych słów na temat tego "dziela", przynajmniej wg mnie bo ja nic tam takiego nie dostrzegam co by moglo mnie na tyle urzeknac choc w 1/100 waszych ocen śmieszny czlowieczku. A ksiazeczki czytam, bedziesz grzeczny to ci co nieco kiedys opowiem na temat literatury bo ona nie konczy sie na janko muzykancie a teraz idz sie pobawic ludzikami zrobionymi z kasztanow albo ocenic i skomentowac Bambiego lub cos w tym stylu.

ocenił(a) film na 1
marceliola

nie zauwazylem ze jestes dziewczyna, moze bym byl troche mniej brutalny dzieciątko

ocenił(a) film na 8
megakruker

Hehehe. urocza wypowiedź. zrozumiałam o co Ci chodzi, po prostu szydzę, cóż, lubię to. Nowele Sienkiewicza też, choć powiem Ci szczerze, że wolę Prusa.
Byłam grzeczna, czekam na Twoją bajeczkę.

ocenił(a) film na 1
marceliola

Tak szczerze to nie mam za wiele do powiedzenia o literaturze, przynajmniej tej wybitnej. Chciałem się poprostu odegrać troszeczkę na Tobie . W szkole wolałem czytać Mastertona niż drążyć Sienkiewicza. Ale na pocieszenie mogę dodac ze bylem idealnym uzytkownikiem ściąg. A skoro podobał ci się ten film to ogladnij sobie Rzeka Krwi - jest o podobnej tematyce. Skoro juz to pisze to muszę iść zbluzgać i ten film :):):)

ocenił(a) film na 8
megakruker

tak, ściąganie to też talent:P
jak już obejrzę Rzekę, to się będziemy mogli pokłócić na stronie tamtego filmu:D pozdro

ocenił(a) film na 1
marceliola

no papatki

ocenił(a) film na 8
megakruker

jednak się nie pokłócimy, bo film średni.

ocenił(a) film na 1
marceliola

ogólnie to puenta była podobna. Jakos nie przepadam za takimi filmami gdzie wykorzystuja smierc dzieci a ukazuja ze bohaterowie wcale nie sa tacy zli. Niby kazdy ich potepia ale pokazujac dobrych bohaterow ktorzy zabili swoje dzieecko dla ubezpieczenia to troche nie smaczne, zwazywszy ze sa przedstawieni w taki sposob zeby muchy nie skrzywdzili. Jak dla mnie bezsens. Zle wykreowali tu bohaterow i wszystko opieralo sie na koncowym bumie ktory jakby nie patrzac mial pozostac w pamieci, troche to nielogiczne jakby sie blizej przyjzec.

ocenił(a) film na 8
megakruker

SPOILERY (na wypadek jakby ktoś inny tu zaglądał) mi z kolei się to bardzo podobało, bo był właśnie taki bum i całe wytłumaczenie, ile człowiek może zrobić. w Rzece z kolei nie jest powiedziane, co ten typ zrobił, a scena, kiedy laska do niego celuje i łkając powtarza paręnaście razy "po prostu mi powiedz,co zrobiłeś", a on przeprasza, że nie może, jest po prostu komiczna.

ocenił(a) film na 8
Newelowsky

Ta wypowiedź zachęciła mnie do obejrzenia tego filmu. Z początku podchodziłem do niego nieco sceptycznie i z dystansem. W trakcie filmu było parę momentów, które mnie zastanawiały, ale gdy nadszedł finał - na wszystkie pytania znalazłem odpowiedź. Na wszystkie poza tym jednym jedynym, podkreślającym film.
Film dobry, trzyma w napięciu, koniec zaskakuje [myślałem, że to im się śni lub faktycznie są martwi i to mózg na ostatnich obrotach tworzy te obrazy, ale piekła się nie spodziewałem] i to w pozytywny sposób.
Jeszcze jedno - ta scena gdy rozjeżdżał Samaela kilka razy dla pewności, od razu przywołała mi na myśl film "Smakosz".
W każdym bądź razie, ode mnie film dostaje 8/10 i mam nadzieję, że zobaczę w przyszłości więcej takich produkcji.

ocenił(a) film na 8
Shagarot

Zaje.isty film widziałem dużo filmów o popiepszonych rodzinkach itp,ale ten film miał w sobie to coś, ten klimat,te retrospekcje w trakcie filmu,tajemniczość,fajne sceny,dramat, i to zakończenie miażdży !!! Polecam , całkiem inny od wszystkich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones